Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

У Польщі відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів»

Автор:

|

Лютий 13, 2019

|

Рубрика:

У Польщі відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів»

У польському місті Щецин у неділю, 10 лютого, відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів 1939-1947 рр.». Про це повідомив Богдан Червак, теперішній голова Організації українських націоналістів (ОУН). «У цьому антиукраїнському шабаші взяли участь високі державні чиновники, польське духовенство та муніципальна влада», — написав він у Facebook.
Він зазначив, що «пам’ятник» фінансували з бюджету Інституту національної пам’яті Польщі, отже, за кошти польських платників податків, серед яких, до речі, є й чимало українців. «Характерним став виступ п. Шарека, директора польського Інституту національної пам’яті, котрий назвав Волинь і Галичину «Східними землями Польщі», а Українську повстанську армію (УПА) звинуватив у «геноциді» та «волинській різні», — обурювався націоналіст.
Він зазначив, що при цьому поляки мають знати, що «плюють нам у душу, знущаються з наших героїв і нічим не різняться у питаннях історичної пам’яті від Москви, яка свою імперську політику збудувала на паплюженні ОУН і УПА. «Очевидно, що цей «пам’ятник» унеможливлює українсько-польський діалог, а провина за фіаско політики українсько-польського примирення повністю лягає на Польщу.
«Уже давно настав час на державному рівні в Україні увіковічнити пам’ять жертв польського концтабору «Береза Картузька» й операції «Вісла», — зазначив голова ОУН. — Заяви про Волинь і Галичину як «східні землі Польщі» має раз і назавжди присікти Міністерство закордонних справ України. Не бажано доводити ситуацію до того, щоб поляків отямлювали українські націоналісти».
Своє слово сказав й Олег Тягнибок, лідер Всеукраїнського об’єднання (ВО) «Свобода». Він вважає, що українська влада мусіла б відреагувати на те, що у Польщі встановили пам’ятник «жертвам українських націоналістів». «Пропаґандисти всіх мастей, котрі звинувачують українських націоналістів у нібито розпалюванні національної ворожнечі між Україною та Польщею, а також усі, хто «ведеться» на цю дешеву демагогію — читайте уважно: у польському місті Щецин відкрили пам’ятник «жертвам українських націоналістів 1939-1947 рр.», — написав він у Facebook. — І зробили це не місцеві представники якихось маргінальних шовіністичних угруповань. Це відверто антиукраїнське дійство освятили своєю присутністю представники політичної еліти Польщі — духовенство, державні діячі, муніципальні чиновники. То хто ж розпалює міжнаціональну ворожнечу між обома країнами?».
Олег Тягнибок додав, що полякам наразі вигідна слабка Україна. «Втім, із поляками наразі все зрозуміло. Так виглядає, що їм вигідна знекровлена олігархами Україна, бідні українці, котрі виконують у Польщі «чорну» роботу, бо така країна, на їхню думку, не становить загрози польському пануванню в Східній Європі. Ще трохи, і вслід за совєцькою та теперішньою московською пропаґандою, злочинами вони визнають будь-яку боротьбу за незалежність України. Звісно, Москва, так би мовити, аплодує стоячи таким діям. І дуже дивно, що цього не бачить Варшава, яка вже не раз ставала жертвою Московії через послаблення України», — наголосив він.
Націоналіста здивувало і те, що на дії поляків не відреагувала нібито патріотична українська влада. «Але ще більше дивує позиція теперішньої влади в Україні. Точніше її повна відсутність. Адже поляки нас відверто випробовують на міцність: немає адекватної відповіді — ідуть далі. Вперше вони запустили таке «тестування» за президентства Кучми, розгорнувши кампанію, щоб Україна покаялася за Волинь. Але через тверду позицію націоналістів Леоніда Кучма тоді «не підписався» за таку ідею, Польща побачила Україну сильною і притихла. Однак згодом влада почала виявляти слабкість: від появи у Львові «Цвинтаря орлят» із відверто антиукраїнськими символами (так званий меч-щербець) — до «колінопреклоніння» теперішнього Президента перед маніпулятивним пам’ятником жертвам «волинської різні», — додав він.
Лідер ВО «Свобода» наголосив, що влада має підготувати дзеркальний закон, яким визначила б злочини польської держави проти України. «Що потрібно робити в цій ситуації? Згадаймо лише новітню історію. 1918 року Річ Посполита почала збройну аґресію проти новоутвореної української держави ЗУНР. Роком пізніше завдала удару по УНР зі заходу, в той час, як більшовики душили її зі сходу. 1921-го поділила українські та білоруські землі з більшовиками тощо. Відтак, по-перше, Україна ще кілька років тому мала б підготувати дзеркальний закон, яким визначила б злочини польської держави проти України. Якщо наші сусіди хочуть розмовляти з нами такою мовою, то в нас є предостатньо аргументів. По-друге, після таких, м’яко кажучи, недружніх випадів, Україна мала б жорстко реагувати і на дипломатичному фронті: від нот протесту — до паузи в дипломатичних стосунках», — зазначив він.
Олег Тягнибок вважає, що українська влада зайняла позицію очікування та перечікування. «Але, як свідчить історія, коли держава не спроможна дати відповідь на приниження, її принижуватимуть дедалі більше. Ніхто у цьому світі не поважає морально слабких, економічно нерозвинутих і не здатних постояти за себе. Чи наважилася б Польща вживати таку риторику стосовно Німеччини, хоча німці під час війни вчиняли масові розправи над поляками? Зате до суверенної України вона і надалі ставиться як до своєї колишньої колонії. Апетити сусідів за таких обставин лише зростатимуть і може дійти до того, що вони взагалі заперечать право українців на власну державу. Тому давно настав час перестати ховати голову у пісок і врешті позбутися так званих еліт, які ой як далекі від розуміння українського національного інтересу», — наголосив свободівець.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply