Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

У готелі в Чехії не селять громадян РФ

Автор:

|

Квітень 24, 2014

|

Рубрика:

У готелі в Чехії не селять громадян РФ

Томаш Крчмарж

Томаш Крчмарж, власник готелю в Оcтраві (Чехія), вирішив заборонити російським громадянам зупинятися в його закладі на знак протесту проти анексії АРК Росією й через фрустрацію щодо слабкої реакції Чехії та ЄС на це. Порівняно з іншими готелями, Brioni Boutique є досить непоказним. За винятком, звісно, акуратно надрукованого оголошення на його дверях із таким текстом: «Станом на 24 березня 2014 року, ми відмовляємося приймати громадян РФ у зв’язку з анексією Криму. Просимо вибачення в усіх гідних громадян Росії. Ваш готель Brioni Boutique».

«Допоки Росія зупиниться в АРК, ЄС готовий замести це все під килим і продовжувати вести справи, як звичайно», — обурюється п. Крчмарж, чия бабуся була українкою. «Якщо власна пам’ять – надто коротка, щоби взяти уроки з того, що відбулося 1939-го, то, принаймні, треба спробувати згадати 1968 рік чи Грузію 2008-го», — додає він, маючи на увазі нацистське й радянське вторгнення до Чехо-Словаччини та російську інвазію до Грузії.
Маючи критичне ставлення до пасивності суспільства, Томаш Крчмарж вирішив улаштувати поодинокий протест. Але водночас чоловік зауважує, що не має жодних ілюзій, що його акція щось змінить. Майже мільйон росіян відвідало Чехію торік. З огляду на це, власник готелю гадає, що його дії напевно коштуватимуть йому круглої суми.
Чеське законодавство забороняє дискримінацію за ознакою статі, віку, сексуальної орієнтації, а також із низки інших підстав. Але формулювання закону таки залишає трохи місця для маневрів — він карає дискримінацію на основі етнічної приналежності, але не громадянства.

Марічка Паплаускайте, Vidia

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply