Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

У Данії відбулася конференція з підтримання України

Автор:

|

Серпень 17, 2022

|

Рубрика:

У Данії відбулася конференція з підтримання України
Володимир Зеленський виступає на конференції

У Копенґагені 11 серпня провели Конференцію північноєвропейських союзників щодо підтримання України на рівні міністрів оборони. Делегації понад 20 країн представлені керівниками оборонних відомств, заступниками чи іншими високопосадовцями. «Радий вітати двох своїх колег і добрих друзів — міністра оборони (Великої Британії) Бена Воллеса і міністра оборони (України) Олексія Рєзникова. Ми разом із 23 нашими колегами подивимося на те, які ми можемо знайти шляхи для посилення допомоги Україні, — заявив перед початком заходу голова Мортен Бодсков, міністр оборони Данії. — Їхня боротьба — це наша боротьба».
Відтак конференція зібрала на військову допомогу Україні 1,5 млрд EUR і 26 країн погодилися підтримати продовження військової допомоги Україні. Кошти можуть витратити на закупівлю зброї для України або підготовку українських військових, і ця сума, імовірно, зростатиме.
Учасники конференції також домовилися про створення фонду для збільшення фінансування виробництва зброї — цим опікуватиметься Велика Британія. Окремо Польща і Словаччина анонсували збільшення власного виробництва зброї. Крім того, глави оборонних відомств обговорили заходи з розмінування України — очолити цей процес узялася Ісландія. Олексій Рєзников зазначив, що задоволений результатами конференції. Учасники домовилися провести другу зустріч у віртуальному форматі у вересні ц. р.
Як повідомляв «Міст», Данія та Польща готові надати Україні зброю та техніку.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online