Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

У боротьбу проти Путіна активно включається Польща

Автор:

|

Серпень 20, 2015

|

Рубрика:

У боротьбу проти Путіна активно включається Польща
Анджей Дуда

Анджей Дуда

У жовтні ц. р. з’явиться трибунал по збитому росіянами авіалайнеру з Лехом Качинським на борту. Про це розповів політолог Андрій Піонтковський, один із найпоінформованіших експертів із Російської Федерації (РФ). За його словами, цьому активно сприятиме новообраний польський президент Андрій Дуда, котрий представляє ту ж парламентську партію, що й брати Ярослав і Лех Качинські. До справи долучиться й новий націонал-демократичний уряд Республіки Польщі (РП).
Що ж стосується створення міжнародного трибуналу по авіакатастрофі малайзійського літака рейсу МН-17 під егідою Організації Об’єднаних (ООН), що наразі активно блокуються РФ, то дослідник оцінив його перспективи як досить імовірні. За словами експерта, блокування по цьому питанню з боку Кремля так чи інакше буде подолано, оскільки йдеться про престиж відразу кількох провідних країн світу.
За прогнозами п. Піонтовського, задля самозбереження й уникнення загальносвітового військового конфлікту російська «партія влади» незабаром замінить Путіна на Сергія Іванова, котрий уже публічно продемонстрував готовність до діалогу з країнами Заходу. При цьому кампанію уряду Дмитра Медведєва з показового знищення імпортних харчів він вважає свідомою та дуже дієвою дискредитацію іміджу Путіна з боку тих, хто реально контролює владу в РФ.
Водночас президент Дуда запропонував українському колезі Петру Порошенку новий формат перемовин по Донбасу за участю найсильніших європейських держав і країн-сусідів. Польський президент наголосив, що під час телефонної розмови з Петром Порошенком він запропонував, щоб у мирних перемовинах брали участь найсильніші держави Європи, а також сусіди України, в т. ч. й РП. За словами Анджея Дуди, вже слід почати про це спілкуватися, але попередив, що спочатку хотів би детально обговорити це питання на зустрічі з Президентом України.
А Радослав Сікорський, співвітчизник Анджея Дуди, колишній міністр закордонних справ РП, а тепер — маршал Сейму Польщі, вважає, що Мінські угоди довели, що Європа повернулася на десятиліття назад і для вирішення міжнародних криз потрібно покладатися не на окремі держави-члени, а на Європейський Союз (ЄС) загалом. На думку п. Сікорського, створення таких інститутів, як президент Європейської ради та високий представник зі зовнішньої та безпекової політики, було позитивним явищем, покликаним представляти інтереси ЄС як єдиного цілого.
Однак останні міжнародні кризи показали, що окремі держави-члени хочуть повернути все як було і беруть на себе вирішення проблем. «У питанні України ЄС немає навіть за столом перемовин. Натомість Франція та Німеччина, жодна з яких не має спільного кордону з Україною, взяли на себе управління російською аґресію, лише з частковим успіхом», — каже посадовець.
На його думку, якщо у випадку фінансової кризи більша участь заможних держав-членів була виправдана, то у випадку дипломатії такі розбіжності лише грають на руку Путіну. «РФ використовує розбіжності у Європі для створення роз’єднаності, вона робить особливі зусилля для притягнення на свій бік держав, які мають мало впливу», — заявив п. Сікорський.
На думку колишнього міністра, держави-члени у зовнішній політиці мають стояти позаду спільної європейської політики, незважаючи на тиск, який є всередині їхніх країн. «Німеччина має бути особливо задоволена з цього принципу. Грецька криза довела: якщо відіграєш центральну роль, на тебе лягає більша провина. Якщо в Україні буде провал, більше провини буде на Німеччині, — зазначив він. — Нам слід повернутися до відправної точки та дозволити президенту Європейської ради високому представникові робити свою роботу».
Раніше Радослав Сікорський заявляв, що нормандський формат не підходить Україні. А на початку серпня ц. р. президент Дуда також заявляв, що його країна й інші сусіди повинні бути залучені до процесу перемовин стосовно Донбасу.
Ця заява дуже налякала терористів. Денис Пушилін, віце-спікер так званої народної ради «Донецької народної республіки», заявив, що блокуватиме ініціативи про розширення списку країн-учасниць перемовин із мирного врегулювання конфлікту на Донбасі. «Збільшення кількості країн, які беруть участь у Мінську в перемовному процесі щодо мирного врегулювання на Донбасі, тільки посилить ситуацію, тому ми будемо блокувати такі ініціативи», — сказав він і додав, що вважає пропозицію, озвучену президентом Дудою, не ініціативою РП, а тиском із боку США.
На підтвердження «обурення» террориста Пушиліна 16 серпня бойовики по-варварськи обстріляли селище Сартана біля Маріуполя, де взагалі немає позицій українських військових. У результаті троє мирних жителів загинули, а ще п’ятеро отримали поранення. 17 серпня у Маріуполі був оголошений днем жалоби за загиблими, а 19 серпня постраждалі отримали матеріальну допомогу від держави.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply