Новини для українців всього свту

Thursday, May. 13, 2021

У Білорусі — зворушення проти дій влади

Автор:

|

Липень 16, 2020

|

Рубрика:

У Білорусі — зворушення проти дій влади
Арешти в Мінську

9 серпня ц. р. мають відбутися вибори президента Білорусі. Центральний виборчий комітет (ЦВК) країни зареєстрував п’ять кандидатів у президенти — чинного главу держави Олександра Лукашенка та ще чотирьох кандидатів. Так, серед кандидатів — колишня депутатка Ганна Канопацька, голова партії «Білоруська соціал-демократична громада Сергій Черечень, співголова об’єднання «Кажи правду» Андрій Дмитрієв і Світлана Тихановська, дружина блогера Сергія Тихановського, котрий не зміг узяти участь у цих виборах, бо Олександр Лукашенко, теперішній керівник держави, кинув його за ґрати, щоб нейтралізувати конкурента.
Крім цього, у буцегарні утримують і колишнього банкіра Віктора Бабарику, йому також відмовили в реєстрації кандидатом у президенти. ЦВК послався на дані Комітету державного контролю про протиправну діяльність цього висуванця, про незаконно одержані прибутки, не відображені в декларації, а також про те, що в його кампанії йому допомагала іноземна організація.
Також ЦВК не зареєструвала Валерія Цепкала, колишнього керівника Парку високих технологій. За її оцінкою, він не зміг зібрати необхідну кількість достовірних підписів на свою підтримку. Виявили «недостовірну інформацію» й у декларації дружини п. Цепкала.
Відтак у Мінську, столиці країни, й інших білоруських містах увечері 14 липня вибухнули стихійні акції на підтримку Віктора Бабарики та Валерія Цепкала. Проспект Незалежності в центрі міста перекрили, на ньому зібралися кілька сотень людей. Люди не мали при собі ні прапорів, ні плакатів із гаслами. Вони просто йшли вулицею та плескали в долоні. Машини, які проїжджали повз, сигналили на знак солідарності з учасниками ходи. Крім піших учасників акції, на проспекті Незалежності зібралося й безліч велосипедистів. Водночас в інших районах Мінська стали збиратися великі гурти опозиційно налаштованих активістів.
Незабаром до центра міста під’їхали автозаки, почали хапати мітинґарів. Зокрема, прямо під час стріму з місця подій затримали журналістів радіостанції «Єврорадіо». Ще одного чоловіка схопили після того, як він попросив міліціонерів надати допомогу одному з учасників ходи, котрому раптово стало зле.
Затримали й журналістів «Радіо Свобода». Приблизно через годину після початку акції почали глушити Інтернет. Протестувальники кричали «Ганьба!» і «Живе Білорусь!». До цієї акції не закликав жоден із кандидатів у президенти Білорусі: її анонсував в Інтернеті Степан Путило, відомий білоруський блогер і журналіст. Аналогічні акції провели в Бресті, Гомелі та Гродно. Загалом білоруські сили безпеки затримали понад 230 учасників протестних акцій. Найбільше затриманих — у Мінську: 188.
Як повідомляв «Міст», у Білорусі опублікували «секретний» рейтинґ Лукашенка.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply