Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

У Білорусі створили Координаційну раду, а Лукашенко погрожує автоматом

Автор:

|

Серпень 27, 2020

|

Рубрика:

У Білорусі створили Координаційну раду, а Лукашенко погрожує автоматом
Лукашенко бігає з автоматом

Минулого тижня опозиція Білорусі оголосила про початок роботи Координаційної ради з передавання влади.
До неї увійшли нобелівська лауреатка з літератури Світлана Алексієвич, Лілія Власова, Сергій Дилевський, Максим Знак, Ольга Ковалькова, Марія Колесникова та Павло Латушко. «Зараз розглядаються проєкт першого базового рішення, у якому будуть визначені основні підходи щодо вирішення ситуації, що склалася в нашій країні», — повідомив останній і додав, що цей документ ляже в основу потенційного переговорного процесу.
А Марія Колесникова заявила, що новий уряд Білорусі президент Лукашенко призначив із порушенням закону, тому його статус суперечливий, адже згідно з білоруським законодавством, новий уряд не можна формувати до офіційної інавгурації президента, а прем’єра затверджують лише за згодою Палати представників.
Павло Латушко повідомив про підтримку громадської ініціативи щодо відкликання чинних депутатів парламенту. «У громадян є право відкликати мандати у депутатів Палати представників або місцевих рад, які не виконують свої зобов’язання і втратили довіру виборців», — зазначив він і нагадав, що процедуру відкликання вже почали багато виборців.
Натомість у Мінську, столиці Білорусі, знову з’явилися проблеми з Інтернетом. Один із операторів стільникового зв’язку повідомив, що швидкість мобільного Інтернету знизили на вимогу державних органів «заради національної безпеки». Перестали працювати месенджери, соціальні мережі та деякі сайти.
23 серпня у бронежилеті та з автоматом у руках Олександр Лукашенко прилетів до своєї резиденції — Палацу незалежності в Мінську, поруч із якою збиралися протестувальники. Разом із президентом був і його 15-річний син Микола, також озброєний. На оприлюдненому каналом NEXTA Live відео видно, як Лукашенко виходить із гвинтокрила і питає у когось із присутніх: «Там нікого не залишилося, так?». На іншому відео видно, як уже нелегітимний глава держави дякує силовикам, котрі оточили резиденцію. Ті відповідають: «Ми з вами до кінця».
Наталія Ейсмонт, речниця президента, поінформувала, що Лукашенко весь день перебував у ситуаційному центрі в Палаці незалежності, навіть у момент, коли до палацу підійшли протестувальники. За її словами, після того, як вони помітинґували під резиденцією, Лукашенко викликав вертоліт і облетів місто. «З висоти подивився на так званий мітинґ. Також контролював ситуацію. Повернувшись до Палацу незалежності, президент насамперед подякував тим, хто захищав палац по периметру. Підійшов і до хлопців із ОМОНу (загін міліції спеціального призначення. — Ред.), поспілкувався з ними, подякував», — розповіла вона.
24 серпня заарештували Сергія Дилевського й Ольгу Ковалькову. Сергія звинувачують у порушенні правил організації масових заходів. Він очолює страйком Мінського тракторного заводу (МТЗ). Ольга є довіреною особою Світлани Тихановської, кандидатки в президенти Білорусі. Співробітники правоохоронних органів затримали їх біля прохідної МТЗ, пізніше склали адміністративні протоколи за порушення порядку організації або проведення масових заходів, що передбачає штраф або адміністративний арешт на термін до 15 діб.
А тим часом у Мінську знайшли повішеним у лісі Микиту Кривцова, учасника акцій протесту проти узурпатора. 28-річний активіст зник безвісти 12 серпня, його знайшли волонтери пошуково-рятувального загону «Ангел» у лісі в Партизанському районі Мінська.
Як писав «Міст», протести в Білорусі почалися увечері 9 серпня після президентських виборів і тривають досі. Мітинґарі не погоджуються з результатами виборів, на яких, за офіційними даними, переміг Олександр Лукашенко, котрий керує країною з 1994 року. Внаслідок жорстокості білоруських силовиків загинули щонайменше четверо людей. 24 серпня незгодні з результатами виборів знову вийшли на масовий протест, однак деякі об’єкти у Мінську під охорону взяли військові, міністр оборони пригрозив застосувати силу, однак коли мітинґарі підійшли упритул до солдатів, ті ніяк не відреагували. Що ж, глава держави може бігати з автоматом лише в двох випадках: якщо веде народ у бій, або якщо дуже боїться свого народу.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply