Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 20, 2022

Тихановському у Білорусі оголосили вирок

Автор:

|

Грудень 15, 2021

|

Рубрика:

Тихановському у Білорусі оголосили вирок
Світлана Тихановська зі світлиною свого чоловіка

У Білорусі починають оголошувати вироки героям революції, яка так і не вдалася. Першим пішов блогер та опозиціонер Сергій Тихановський. Суд у Гомелі засудив його до 18 років колонії посиленого режиму. Чоловікові — 42 роки, близько 15 літ він займався підприємництвом у сфері відеозйомок. Навесні 2019-го почав розвивати свій Youtube-канал «Країна для життя». Кліпи з такою ж назвою поширювало і державне білоруське телебачення. На відміну від офіційних телевізійних, кліпи п. Тихановського в YouTube розповідали про корупцію, свавілля чиновників і невдоволення людей.
Під час поїздок білоруськими містами активіст вів віртуальні трансляції, запрошуючи людей висловитися про чинну владу. Блог став популярним, а його автор вирішив балотуватися у президенти, почав збирати підписи, але його заарештували.
Суд також оголосив вироки фігурантам так званої справи Тихановського: політик Микола Статкевич, який балотувався на посаду президента 2010-го, отримав 14 років колонії, блогер Ігор Лосик — 15 років, член ініціативної групи з висування Світлани Тихановської на президентські вибори Артем Саков — 16, модератор проєкту «Країна для життя» Дмитро Попов — 16 і блогер Володимир Циганович — 15 років колонії. Засідання суду проводили у закритому режимі на території слідчого ізолятора в Гомелі.
За даними слідства, п. Тихановський та інші фігуранти справи «тривалий час займалися підготовкою до масових заворушень у Білорусі». Суд над звинуваченими розпочався у червні ц. р. та відбувався у закритому режимі: адвокати перебували під підпискою про нерозголошення таємниці слідства.
Сергію Тихановському було пред’явлено звинувачення за чотирма статтями кримінального кодексу: організація масових заворушень; організація та підготовка дій, що грубо порушують громадський порядок, перешкоджання здійсненню виборчих прав та розпалювання ненависті. «Блогер через YouTube-канал і однойменний Telegram-канал відкрито закликав до насильства щодо представників влади та правоохоронців. Своїми висловлюваннями розпалював ворожнечу та ворожнечу в суспільстві за ознаками соціальної приналежності», — вважають прокурори.
«Рік, 20, 100 років — це незаконно, це не те, з чим можна миритися, — заявила Світлана Тихановська, дружина засудженого. — Тому, коментуючи його так званий вирок, ставитиму собі лише одне запитання: що робитиму з цією новиною? Я продовжуватиму захищати людину, яку люблю і яка стала лідером для мільйонів білорусів».
Як повідомляв «Міст», із Світланою Тихановською зустрівся Джо Байден.

About Author

Meest-Online