Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Ті, хто рятуються від війни, затримаються в РП

Автор:

|

Серпень 20, 2022

|

Рубрика:

Ті, хто рятуються від війни, затримаються в РП
Українські біженці в Польщі

Близько третини українців, які після початку повномасштабної аґресії Російської Федерації (РФ) проти України вимушено знайшли притулок у Республіці Польща (РП), планують залишитися у цій країні на довше. Про це йдеться в дослідженні, проведеному спільно міґраційною платформою EWL, Фондом підтримки міґрантів на ринку праці і Центром східноєвропейських студій Варшавського університету.
На запитання «Чи ви плануєте залишитися у Польщі на довший період?» 30 % відповіли ствердно. Водночас 58 % опитаних наголосили, що мають намір повернутися до України, а 12 % планують виїхати із РП до третьої країни.
Більшість респондентів (61 %), які прибули до Польщі, після 24 лютого, мають вищу або неповну вищу освіту. Переважна більшість опитаних (82 %) не працювали раніше в РП. Водночас більшість респондентів (63 %) планувала або вже працевлаштувалася в РП, а 20 % не планує цього робити.
Більшість опитаних (56 %) задекларували, що після завершення війни якнайшвидше повернуться до України, 24 % зазначили, що залишаться в Польщі на один або кілька років, а 7 % підкреслили, що вже ніколи не повернуться до України.
Згідно з опитуванням, загалом до РП після початку повномасштабної війни РФ проти України прибули жінки (більше 90 %), середній вік яких 38 років. Найбільше українських громадян після 24 лютого прибуло до РП із північних (36 %) і центральних (24 %) реґіонів України. Більшість жінок прибуло до Польщі з України з однією дитиною (37 %) або без дітей (37 %).
Як вважає Анджей Коркус, голова правління EWL Group, після повномасштабної аґресії РФ проти України профіль українського міґранта в Польщі значно змінився. Зокрема, якщо раніше до Польщі приїжджали трудові міґранти, то з кінця лютого — люди, які рятуються від війни. «Опитування засвідчило, що біженці з України передусім добре освічені, володіють іноземними мовами, мають різні професії. Це переважно жінки, серед яких превалюють висококваліфіковані спеціалістки, викладачки та працівниці сфери послуг і торгівлі», — зауважив він.
Дослідження проводили методом особистих індивідуальних інтерв’ю з застосовуванням планшетів на вибірці 400 дорослих людей (старших за 18 років), які рятувалися від війни з України. Дослідження відбувалося у двох містах — Варшаві та Кракові. Опитування проводилися в місцях прийому заявок на видачу польського реєстраційного номера PESEL, неподалік від залізничних вокзалів і пунктів приймання біженців.
Як повідомила Марлена Мальонґ, міністерка праці та соціальної політики РП, дотепер у Польщі за спрощеною процедурою працевлаштувалися більше 370 тис. українців. За її словами, в РП зараз рівень безробіття становить 4,9 %, що є одним із найнижчих показників за останні 32 роки. Відтак Польща, поряд із Чехією, є країною з найнижчим рівнем безробіття в Європейському Союзі (ЄС).
Як повідомляв «Міст», Пріянка Чопра зустрілася з українськими біженцями.

About Author

Meest-Online