Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Світові необхідно протистояти не лише Covid-19, а й московській пошесті

Автор:

|

Квітень 01, 2020

|

Рубрика:

Світові необхідно протистояти не лише Covid-19, а й московській пошесті
У Кремлі вже озвучили свої плани

Коли весь світ намагається подолати пандемію коронавірусу в т. ч. через співпрацю та взаємодопомогу, московські нелюди вирішили завдати Заходу підступного удару.

Словом…
Нещодавно в Європейській комісії заявили, що від початку епідемії коронавірусу Covid-19 зріс потік дезінформації з-за меж Європейського Союзу (ЄС), при цьому значна її частина походить із Російської Федерації (РФ). «Європейська служба зовнішніх дій має власний підрозділ зі завданням проводити моніторинг та аналіз такої пропаґанди та дезінформації», — повідомив Пітер Стано, речник ЄК, і наголосив, що хоча РФ і не єдине джерело дезінформації, але це суті не змінює.
Імовірно, з подачі Кремля, азербайджанський ресурс Haqqin.az опублікував новину про те, що уряд Швеції нібито не вживає жодних надзвичайних заходів у боротьбі з поширенням небезпечного вірусу і що шведські вчені стверджують, що «коронавірус безпечний».
Натомість відбулася прес-конференція Стефан Левен, прем’єра Швеції, котрий репрезентував урядову кризову команду у боротьбі з коронавірусом та зазначив, що найкраще, що люди можуть зробити, це бути в курсі подій та дотримуватися порад чиновників охорони здоров’я. Це стало найкращою відповіддю поширювачам неправдивої інформації.
Хоча й у Швеції обов’язкового карантину не ввели, однак запровадили режим home office, зменшили кількість потягів, літнім людям рекомендують не виходити з дому, а для достачання харчів користуватися інтернетсервісами або послугами соціальних бригад. Також усім оплатять лікарняний на термін до двох тижнів без необхідності надання лікарської довідки.
Водночас за поширення неправдивої інформації про зараження коронавірусом у Чорногорії затримали громадянку РФ, котра написала в соціальних мережах, що в країні коронавірусом заразилися близько 1 тис. осіб, шестеро з яких померли, і що країну чекає такий же сценарій епідемії, як в Італії. Також жінка написала, що ушпиталили заражений коронавірусом персонал чорногорського готелю Avala. Затримана постане перед прокурором в місті Котор.

…і ділом
Але в Москві лише пропаґандою вирішили не обмежуватися. Вони запропонували свою «допомогу» Італії, яка страждає від епідемії найбільше в Європі. Зустрічати «троянського коня» в літаках із написами From Russia with Love на летовище Військово-повітряних сил Італії, що поруч із Римом, прибув Луїджі Ді Майо, міністр закордонних справ країни. Він сипав компліментами на адресу РФ: «Італія не одна, підтримка дружніх стосунків (із РФ) виправдана». До слова, це назва другої стрічки з кінофраншизи про пригоди агента 007, в якій дуже детально викладена «любов» росіян.
Відтак на італійських дорогах з’явилися російські військові вантажівки, які підозріло нагадували «гуманітарний конвой», який Путін спрямував на Донбас. І в якому, як виявилося потім, була зброя та боєприпаси.
Що ж привезли російські військові до Італії? Росіяни кажуть, що літаки доправили «оперативну групу військових лікарів, фахівців у галузі вірусології й епідеміології зі сучасним обладнанням для діагностики та дезінфекції». Одразу ж впало у вічі, що вони підпорядковані не Міністерству охорони здоров’я, а Міністерству оборони (МО), підрозділом якого є Головне розвідувальне управління РФ.
За офіційною інформацією МО Італії, загалом до країни прибули 120 фахівців, вантажівки КамАЗ, обладнання для мобільних шпиталів, 100 апаратів штучного дихання та 500 тис. масок. Цікавий момент: прибуття російських військових на італійську військову базу могло стати можливим лише за спеціальної згоди парламенту РФ. Але цього разу думку законодавчого органу ніхто не питав.
Джакопо Якобоні, оглядач газети La Stampa, повідомив, що російські фахівці, котрі прибули з гуманітарною допомогою, «майже всі мають військовий досвід і високі військові звання». А Доменіко Летіція, італійський журналіст, котрий працює на мальтійську аґенцію Mactt, заявив, що «Італія стала мішенню для втручання Кремля, що прагне сприяти партіям, здатним навернути країну на проросійський бік».
Так сталося, що епіцентром поширення Covid-19 є індустріальна Падуанська долина, що об’єднує Ломбардію, Венето та Лігурію. А політики, котрих обрали від цих реґіонів, послідовно висловлюють відверто проросійську позицію.
Останнім часом у Італії зростає невдоволення Євросоюзом, адже ЄС не зміг оперативно надати економічну та протиепідемічну підтримку італійському уряду. На цьому тлі італійська влада пішла на зближення з російською. Й «гуманітарна місія» з 14 літаків стала, можливо, найефективнішою міжнародною операцією, яку провело МО РФ, скориставшись проблемами та розгубленістю охопленого епідемією ЄС. Натомість згадана вже La Stampa повідомила, що відправлена до Італії гуманітарна допомога з РФ на 80 % нічого не варта. Ба, більше, значна частина російських фахівців виявилася хворою на Covid-19, тож їх довелося ізолювати.

Китайці не винні?
Свою чергою, приголомшливу версію виданню «Патріоти України» оприлюднив експерт Герман Обухов. «Китайці, можливо, й не причетні безпосередньо до спалаху пандемії коронавірусу в Ухані. Є підозра про його російське походження і мутації вже на території Китаю, — зазначив він. — У середині вересня 2019-го під Новосибірськом у Державному науковому центрі вірусології та біотехнології (ДНЦ ВБ) стався вибух газового балона. Постраждав лише один працівник, проте всі вікна в будівлі вибило і незрозуміло, яких іще ушкоджень зазнав центр».
ДНЦ ВБ — сховище найнебезпечніших вірусів, таких, як лихоманка Ебола і SARS. А в цей самий час неподалік група китайських працівників відчувала якийсь фантастичний парник для північних широт, після чого повернулася на батьківщину. «Російська влада заперечувала факт будь-якого витоку небезпечних вірусів із цього центру. Та знаючи, однак, вміння Кремля приховувати від своїх громадян інформацію, пов’язану з ризиком для здоров’я, можемо лише сумніватися в їхній чесності. А за два місяці в Китаї спалахнуло вогнище коронавірусу, що розлетілося по всій планеті», — пише експерт.
Китайська влада також не завжди каже правду про події та трагедії в своїй країні. Скільки людей постраждало там від цього вірусу й яка кількість фатальних випадків, дізнаємося пізніше, проте одне число спантеличує — китайські стільникові оператори від початку пандемії втратили більше 20 млн споживачів!
«Пандемія струснула нашу планету і тепер ми зрозуміли — всі досягнення людства нічого не варті. Достатньо випустити такого «джина» з пляшки, що зберігають у якомусь центрі біологічної зброї однієї з найбезвідповідальніших країн світу, таких, як РФ і Північна Корея, і половина жителів Землі може переселитися на небеса в лічені місяці», — резюмував п. Обухов.

Прогнози
Одною із найважливіших подій останнього часу стала публікація результатів моделювання ефективності різних стратегій протидії від авторитетного Британського імперського коледжу. Науковці спробували передбачити результат трьох стратегій.

  1. Не робити нічого: 80 % заразиться, 0,9 % помре від вірусу впродовж трьох місяців. Кількість смертей буде ще більшою через неможливість надати допомогу важким пацієнтам: 8-15 % старших за 70 років людей може померти, можливості системи захисту здоров’я будуть перевищені в десятки разів. Для США це — 4 млн смертей, і 90 млн — по всьому світу.
  2. Стримувати. Всі випадки з симптомами ізолюють, а до їхніх родин застосовують карантин. Старшим за 70 років забезпечують соціальну дистанцію. Це — базовий набір із того підходу, який називають «стиснути криву», однак цього замало. Хоча пік потреби обладнаних реанімаційних ліжок буде втричі меншим, цього недостатньо для потреби всіх, хто може захворіти. Ця стратегія зменшує кількість смертей десь удвічі.
  3. Придушувати, або блокувати. Це те ж саме, що у попередній, але соціальну дистанцію застосовують для всіх, плюс усі публічні місця та більшість місць роботи зачиняють, так само, як і навчальні заклади. Рівень карантину — 100 %. Це спрацює, кількість смертей стане у сотні разів меншою, можливостей для лікування та ліжок із системами штучного дихання вистачить усім. Але якщо припинити такі заходи до того, як вакцинують більшість населення, пандемія повернеться й уб’є стільки ж людей, як і в першому сценарії. Проблема цього підходу полягає в тому, що готова до масового використання вакцина в кращому випадку з’явиться лише наприкінці цього року. Отже, доведеться втримувати жорсткі заходи, періодично скасовувати їх на якийсь час і повертати знову, доки не буде готова вакцина. Підтримувати цю стратегію в постійному режимі (приблизно рік) неможливо через соціальні й економічні наслідки, які можуть бути гіршими за наслідки пандемії.
    Проте цю стратегію одразу ж розкритикували: дослідники Імперського коледжу не врахували кількох критично важливих методів боротьби з епідеміями, що спрацювали в Китаї та, особливо, в Південній Кореї. Це — відстежування контактів (з ізоляцією можливих інфікованих без симптомів); масові інспекційні перевірки на симптоми; ефективне та масове застосування тестів.
    Китай, до прикладу, за кілька тижнів жорстких обмежень зміг зупинити поширення, плюс визначив практично всіх інфікованих та ізолював усіх, хто з ними контактував, і таким чином зупинив у себе епідемію. Тож якщо все зробити правильно, жертв може бути значно менше, ніж дає навіть найкращий сценарій згаданого моделювання. Але велика робота з ідентифікації хворих та їхніх контактів, а також із масового тестування людей (навіть без симптомів) — це критично необхідна складова будь-якого методу. Адже самі по собі заходи з блокування, навіть найжорсткіші, дозволяють лише пересунути проблему на «завтра».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply