Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Суд у справі МН17 завершився

Автор:

|

Червень 16, 2022

|

Рубрика:

Суд у справі МН17 завершився
Російські терористи на уламках літака рейсу МН17

У Нідерландах завершилося останнє судове засідання у справі збитого цивільного Boeing-777 авіакомпанії Malaysia Airlines, що виконував рейс МН17 у небі над Донбасом у липні 2014-го. Про це повідомила Об’єднана міжнародна група (JIT). «10 червня був останній день суду. Оголошення вироку очікується у листопаді або грудні ц. р.», — йдеться у повідомленні. У суді виступив захист росіянина Олега Пулатова, який продовжує заперечувати свою провину. «Я не маю жодного відношення до катастрофи 17 липня 2014 року», — заявив він і додав, що прокуратура нібито вибірково використала суперечливі свідчення та приховувала важливу інформацію. Підсудний назвав висновки експертів «непрофесійними та неточними», після чого закликав суд виправдати його.
Пулатов — єдиний із чотирьох обвинувачених, який погодився співпрацювати з судом і наприкінці 2020-го дав відеосвідчення. Троє інших — громадяни Російської Федерації (РФ) Ігор Гіркін і Сергій Дубинський, а також громадянин України Леонід Харченко, які займали військові посади у терористичній організації «Донецька народна республіка», взаємодіяти зі судом відмовилися.
Засідання 9 червня розпочалося з виступу судді Хендріка Стінхейса, який повідомив, що після останнього слухання 20 травня ц. р. суд отримав листа від адвокатів Пулатова. У ньому захисники повідомили про створений прокуратурою новий спеціальний сайт «Досьє у справі MH17» нідерландською й англійською мовами з докладним описом доказів, раніше поданих суду.
За допомогою інтерактивних мап, світлин, відео та перехоплених розмов сепаратистів, викладених на сайті, всі охочі можуть скласти уявлення про те, що відбувалося до, під час та після аварії малайзійського авіалайнера. На думку прокуратури ці докази, свідчать про відповідальність чотирьох обвинувачених у краху малайзійського лайнера та загибелі 298 осіб.
У листі до суду адвокати Пулатова заявили про те, що прокуратура не повідомила їх про намір запустити сайт, і що з низки причин юридичного характеру вони вимагали видалити з сайту деякі документи, зокрема, запис їхньої розмови зі своїм клієнтом у суді. Сторона обвинувачення відповіла, що не бачить для цього жодних причин.
Суддя Стінхейс достатньо різко відреагував на запуск сайту. За його словами, сторона обвинувачення повідомила суд про майбутню публікацію «Досьє у справі MH17» за годину до появи сайту у відкритому доступі, фактично поставивши суд перед фактом». Він наголосив, що незадовго до публікації суд ухвалив дати найближчим родичам загиблих доступ до матеріалів справи, але лише з кримінально-процесуальною метою, а не для громадського використання. Потім суддя надав слово стороні захисту.
Сабіне тен Дусхате, одна з двох адвокатів, які представляють інтереси Олега Пулатова, звинуватила прокурорів у порушенні презумпції невинуватості, згідно з якою людина вважається невинною, поки її вину у скоєному злочині не доведуть.
Поява у відкритому доступі сайту «Досьє MH17» вона назвала «кульмінацією семирічної інформаційної кампанії прокуратури», яка створила в Нідерландах клімат, що не допускає іншого результату, ніж обвинувальний вирок. Захисниця звинуватила прокурорів у формуванні громадської думки та відсутності інтересів у справедливому суді. «Запустивши сайт за кілька тижнів до виступу в суді адвокатів і приблизно за пів року до того, як суд зможе оголосити вирок, і жодного разу не згадавши позицію сторони захисту, звинувачення продемонструвало свою зневагу до справедливого суду», — заявила вона.
Адвокатка також висловила сумніви в об’єктивності показань свідків, не виключивши, що вони могли давати їх під тиском, а багато свідків надали перевагу збереженню анонімності.
Українська служба Deutsche Welle

Як повідомляв «Міст», MH17 — злочин, що залишається безкарним.

About Author

Meest-Online