Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Скандал із естонським дипломатом

Автор:

|

Липень 20, 2021

|

Рубрика:

Скандал із естонським дипломатом
Март Лятте

Минулого тижня Федеральна служба безпеки (ФСБ) Російської Федерації (РФ), затримала Марта Лятте, консула генерального консульства Естонії в Санкт-Петербурзі. Російська спецслужба заявила, що консула затримали «на гарячому під час отримання від російського громадянина матеріалів закритого характеру». «Така діяльність несумісна зі статусом дипломатичного працівника і має явний ворожий характер щодо РФ. До іноземного дипломата будуть застосовані заходи відповідно до норм міжнародного права», — йдеться в заяві ФСБ. Відповідно до міжнародних норм, дипломати володіють недоторканністю країні перебування. Однак їх можна позбавити права перебування «в разі порушення закону або ворожих дій».
У Міністерстві закордонних справ (МЗС) Естонії назвали затримання п. Лятте безпідставним і засудили цей крок російської влади. «Консул був на робочій нараді в Санкт-Петербурзькому державному політехнічному університеті і його затримала ФСБ на півтори години під час виходу зі засідання. Його звинуватили у привласненні конфіденційних матеріалів», — пояснив Аарі Леммік, керівник Департаменту зв’язків із громадськістю естонського зовнішньополітичного відомства.
За його словами, це сфабриковане та необґрунтоване звинувачення. Також МЗС назвала такі дії росіян провокацією. «Наша реакція полягає в тому, що ми засуджуємо дії РФ. Вони є незаконними, провокаційними та завдають шкоди державам-членам Європейського союзу та Євросоюзу загалом. В інтересах Естонії — мати добрих сусідів і конструктивні відносини зі своїми сусідами», — наголосив дипломат.
Натомість Міністерство закордонних справ РФ оголосило Марта Лятте персоною нон-ґрата. Про це рішення повідомили У. Уйбо, повіреній у справах Посольства Естонії в Росії. Естонському дипломату дали 48 годин, щоб покинути територію Російської Федерації. При цьому російська сторона оголосила Естонії рішучий протест.
Крім цього, в російському МЗС назвали позицію Естонії з приводу цього інциденту «цинічною», позаяк офіційний Таллінн заперечує звинувачення в бік дипломата, попри те, що Москва нібито має «незаперечні докази».
У відповідь МЗС Естонії вирішило видворити російського дипломата. Аарі Леммік зазначив, що зазвичай у практиці міжнародних відносин на видворення дипломата є симетрична відповідь. «Крім цього, в дипломатичній практиці здебільшого не обговорюють деталей видворення дипломатів публічно», — додав він.
Як повідомляв «Міст», США розслідує можливу атаку РФ на американських дипломатів.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply