Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

Сепаратисти активізувалися

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Сепаратисти активізувалися

Прихильники Курд­­­­ської робітничої партії (КРП) намагалися захопити вже друге прогулянкове судно в Німеччині за останній тиждень. Інцидент стався 19 квітня на Ельбі в Гамбурзі. На судні перебувало близько 60 пасажирів. За даними поліції, ніхто з них не постраждав.

Група з восьми курдських сепаратистів піднялася на борт корабля з прапором, на якому був зображений портрет засновника руху Абдулли Оджалана. Вони пробралися в капітанську рубку й зажадали, щоби капітан не причалював до берега. Той устиг натиснути на кнопку екстреного виклику, після чого зв’язок із судном зник. У поліцію також зателефонували пасажири. Правоохоронці підпливли впритул до судна й вивели людей. Зловмисників було затримано, при арешті вони не чинили опору.

Курдські сепаратисти вже намагалися захопити прогулянкове судно на Рейні 14 квітня. Тоді близько десяти прихильників КРП прорвалося до капітана, вимагаючи, аби він спрямував судно до берега, звідки вони хотіли зачитати через гучномовець свій маніфест. Пасажири вчасно викликали поліцейських, і ті затримали загарбників. Прихильники КРП домагаються створення незалежної курдської держави на території Туреччини. Вони також висувають вимогу звільнити лідера сепаратистського руху Абдуллу Оджалана, що був заарештований 1999 року й відбуває довічний термін у турецькій в’язниці.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply