Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Санкції діятимуть, доки не буде виконано «Мінську-2»

Автор:

|

Березень 26, 2015

|

Рубрика:

Санкції діятимуть, доки не буде виконано «Мінську-2»

Україна обов'язково вступить в ЄС

Європейський Союз залишає режим економічних санкцій проти Російської Федерації (РФ), доки у повному обсязі не буде імплементовано мінські домовленості. Про це, за результатами першого дня засідання Європейської ради (ЄР), 19 березня у Брюсселі повідомив Дональд Туск, президент Ради.

«Лідери вирішили пов’язати режим санкцій з імплементацією мінських домовленостей, ухвалених за посередництвом канцлера Меркель і президента Олланда», — пояснив п. Туск, наголосивши на тому, що за потреби ЄР готова ухвалити додаткові рішення. «Ми і далі підтримуватимемо виконання Україною програми реформ, зокрема фінансово», — запевнив президент Європейської ради.
ЄР також акцентує на відповідальності керівництва РФ у повному виконанні мінських домовленостей. Саме про це йдеться у рішенні саміту ЄС, який пройшов 19-20 березня ц. р. у Брюсселі. У документі вказано, що ЄС підтримуватиме цей процес, зокрема, стосовно спроможності Організації з безпеки та співробітництва в Європі проводити моніторинг і верифікацію мінських домовленостей, а також і докладатиме зусиль у сприянні вирішенню проблемних питань у тристоронньому форматі у сфері енергетики й імплементації поглибленої та всеохопної зони вільної торгівлі ЄС-Україна.
Європейські лідери також обстоюють продовження підтримки реформ в Україні разом з іншими міжнародними донорами, згідно з умовами Міжнародного валютного фонду. «ЄР закликає якнайскоріше ухвалити третій пакет макрофінансової допомоги Україні (а це — 1,8 млрд EUR. — Ред.)», — заявили голови держав і урядів ЄС.
Лідери країн-членів ЄС підкреслили необхідність дати відповідь дезінформаційним кампаніям, які проводить РФ, і з метою підтримки свободи преси доручили Федеріці Могеріні, Верховному представнику ЄС, спільно з країнами-членами й інституціями ЄС підготувати до червня план дій із стратегічної комунікації.
У погодженому лідерами Німеччини і Франції плані, який за сприяння Дональда Туска було запропоновано розглянути учасникам саміту, особливий наголос робиться на відновленні Україною контролю на ділянках кордону з РФ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply