Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Саміт НАТО звернувся до Путіна

Автор:

|

Березень 30, 2022

|

Рубрика:

Саміт НАТО звернувся до Путіна
Учасники саміту

Напередодні саміту лідерів країн НАТО 24 березня до них звернувся Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців. «Ми закликаємо країни НАТО ухвалити рішення про надання Україні літаків, які необхідні їй, щоб зупинити жорстоку війну. Це монументальні рішення, які захистять майбутнє усього світу, тисячі життів, захисників України, які сьогодні борються за свободу проти російської окупації, — заявив він. — Те, що відбувається в Україні, це воєнні злочини, це геноцид проти українського населення і це має бути зупинено рішучими діями. Ми закликаємо лідерів країн НАТО ухвалити це рішення, не боятися. Путін продовжує загострювати ситуацію. Ми не можемо чекати довше. Ми потребуємо рішучих кроків зараз».
За підсумками саміту лідери країн НАТО ухвалили звернення до Путіна у зв’язку з війною проти України. «Ми рішуче засуджуємо вторгнення Російської Федерації (РФ) до України. Ми закликаємо президента РФ негайно припинити цю війну і вивести Збройні сили (ЗС) із України, а також закликаємо Білорусь припинити свою співпрацю відповідно до Резолюції про аґресію проти України, прийнятої Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй (ООН) 2 березня ц. р.», — сказано в заяві. — Атака РФ на Україну загрожує глобальній безпеці. Її нападки на міжнародні норми роблять світ менш безпечним. Ескалаційна риторика президента Путіна є безвідповідальною та дестабілізуючою».
У НАТО також «рішуче засудили руйнівні напади РФ на мирних жителів, у т. ч. жінок, дітей та осіб, які перебувають у вразливому становищі» і висловили «глибоке занепокоєння зростанням ризику сексуального насильства і торгівлі людьми».
«Лідери НАТО продовжать протистояти брехні РФ про її напад на Україну та викривати сфабриковані наративи або сфабриковані операції під чужим прапором, щоб підготувати ґрунт для подальшої ескалації, зокрема, проти цивільного населення України. Будь-яке застосування Росією хімічної або біологічної зброї було б неприйнятним і призвело б до тяжких наслідків», — наголосили союзники.
Гадаєте, володар Кремля до цих закликів прислухався? Аякже — російсько-терористичній війська продовжують гатити усім, чим мають, безжально убивають мирних людей і стирають із лиця землі українські міста. А от що справді може допомогти, на саміті озвучив Володимир Зеленський.
«Українська армія протистоїть вже місяць у нерівних умовах! І я вже місяць повторюю вам про одне. Щоб рятувати людей і наші міста, Україні потрібна військова допомога без обмежень. Як без обмежень Росія застосовує проти нас весь свій арсенал. Руйнує все живе. Будь-які об’єкти — від житлових будинків до церков, від складів із їжею до університетів, від мостів до лікарень», — заявив він і нагадав, що Україна зверталася до НАТО з проханням надати 1 % всіх своїх танків і літаків. «Але нам не дали жодного… Це найстрашніше під час війни — не мати ясних відповідей на запити про допомогу. Україна ніколи не бажала цієї війни. І не хоче воювати роками. Ми просто хочемо врятувати наших людей. Хочемо вижити! Як і будь-який народ, ми маємо на це право. Право на життя. Право на цей відсоток, — сказав президент. — Я не звинувачую НАТО. Ви не повинні. Це не ваші ракети та бомби руйнують наші міста. Сьогодні були фосфорні бомби. Убиті і дорослі, і діти. Просто хочу, щоб ви знали: Альянс ще може запобігти смерті українців від російських ударів. Надавши нам всю ту зброю, якої ми потребуємо».
Також він наголосив, що Україна не перебуває в Альянсі і не може висувати блоку претензій у зв’язку з ненаданням їй озброєння, але українці ніколи не думали, що Альянс і держави Альянсу — це порізно». «Що у питаннях життя і смерті ви порізно можете бути силою, а ось разом — ні. Що НАТО може боятися. Боятися дій РФ. Упевнений, ви розумієте, що Москва й не думає зупинятися в Україні. Хоче піти далі. Проти східних членів НАТО. Країни Балтії, Польщі й інших. Чи перестане тоді НАТО сумніватися? Хто може бути впевненим у цьому? — запитав український лідер. — Питання про п’яту статтю — фундаментальне. Я просто хочу, щоб ви знали, що ми думаємо про це. І щиро бажаю вам, щоб ми помилялися. У своїх оцінках. У своїх сумнівах. І що у вас справді дуже міцний Альянс. Якщо ми помиляємось, то мир у безпеці. Але якщо ми не помиляємося хоча б на 1 %, прошу переглянути ваше ставлення. І реально подбати про безпеку».
Крім цього, Зеленський запропонував лідерам країн Альянсу не казати, що українська армія не відповідає стандартам НАТО. «Ми показали, на що здатні наші стандарти. Й як багато можемо дати спільній безпеці в Європі та світі. Як багато можемо зробити для захисту від аґресії проти всього, що ми цінуємо. Що ви цінуєте», — зазначив він.
Як повідомляв «Міст», НАТО злякалося зіткнення з тими, кого не боїться недооцінена ним Україна.

Людмила Троценко, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply