Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

Росія «наслідила» ще й у Франції

Автор:

|

Грудень 12, 2018

|

Рубрика:

Росія «наслідила» ще й у Франції

Еммануель Макрон, президент Франції, у зв’язку з масовими протестами в країні, 10 грудня оголосив надзвичайний стан.

Масштаби безладів зростають
У Франції не вщухають акції протестів «жовтих жилетів», які поступово розширюють свої вимоги. Якщо початкові причини протестів полягали у тому, що влада анонсувала підвищення ціни на паливо та запровадження екологічного податку, то згодом «жовті жилети» стали вимагати ще й відставки президента Макрона та зміни «несправедливої політики уряду».
Причому протести «жовтих жилетів» тривають у Франції навіть попри те, що влада зрештою пристала на вимоги мітинґарів і скасувала підвищення податків з 2019-го та прибрала з бюджету на 2019 рік підвищення податку на пальне, яке спричинило масові протести. Проте «жовті жилети» вважають ці поступки недостатніми — вони розраховували не на призупинення зростання цін на пальне, а на відмову від підвищення.
І хоч кількість протестувальників повсякчас незначно зменшується, проте масштаби безладів і кількість затриманих навпаки — зростають. Бо, як зауважили журналісти, рух «жовтих жилетів» розпочали використовувати молодики-екстремісти, які, здебільшого, є вихідцями зі сімей еміґрантів і не мають освіти та роботи. Таким чином вони, за «допомогою» безладів, висловлюють своє роздратування.
Зокрема, мітинґарі хочуть, щоб на державному рівні заборонили податки, які перевищують 25 % від статків громадянина. Крім того, за їхніми умовами, уряд має підвищити мінімальну зарплату, пенсію та прожитковий мінімум на 40 % й створити нові вакансії у сфері охорони здоров’я, освіти, громадського транспорту та безпеки.
Влада також має розпочати будівництво 5 млн одиниць доступного житла, що забезпечить зниження оренди й іпотеки та створить нові робочі місця у будівельній сфері. Крім цього, «жовті жилети» прагнуть, щоб суворо карали мерії й обласні адміністрації, з вини яких бездомні залишаються на вулицях, а внутрішній борг має бути анульований.
Серед політичних вимог: змінити конституцію в інтересах повновладдя народу та дозволити проводити референдуми з ініціативи народу; заборонити лобіювання та схеми впливу; заборонити особам, у котрих є судимість, довічно займати виборні посади; заборонити займати кілька виборних посад одночасно; вийти зі складу Європейського Союзу (ЄС) і повернути Франції політичний, фінансовий та економічний суверенітет; повернути африканському народу нечесно отримане майно та кошти диктаторів, повернути на батьківщину французькі війська; зупинити потік міґрантів, на приймання й інтеграцію яких у Франції немає коштів; вийти з НАТО.
Протестувальники також вимагають: припинити уникати податків і повернути 80 млрд EUR, які заборгували державі 40 найбільших компаній; зупинити приватизацію та повернути у державну власність вже приватизовані летовища, залізниці та автостради, паркувальні майданчики тощо; демонтувати з доріг радари і камери, які не допомагають запобігти аваріям, а є завуальованим податком; передбачити в законах максимальний час очікування для юридичних процедур, зробити судову систему простішою, а правосуддя — загальнодоступним і безкоштовним.
Крім цього «жовті жилети» також зажадали: виключити з освіти ідеологію та переглянути деструктивні та дискредитовані методики навчання; зробити засоби масової інформації загальнодоступними, заборонити пропаганду; внести до конституції повну заборону на втручання держави у сферу освіти, охорони здоров’я та інституту сім’ї; на законодавчому рівні зобов’язати виробників техніки продовжувати термін придатності мінімум до десяти років, і зробити так, щоб у них у наявності були запчастини; накласти заборону на виробництво й обіг пластикового посуду й упаковки, яка засмічує довкілля; шляхом проведення нової індустріалізації країни відмовитися від імпорту, який заподіює найбільшої шкоди екології.
Тим часом за час протестів роздрібні гендлярі у Франції втратили близько 1 млрд EUR. А столична влада заявила, що він зазнав збитків у мільйони євро.

Майбутнє спрогнозувати важко
Олександр Хара, експерт із питань зовнішньої та безпекової політики, заступник голови правління «Інституту стратегічних чорноморських досліджень», дійшов висновку, що майбутнє протестів спрогнозувати важко. «Це — складний процес. Він не є керованим, оскільки є різні групи, зокрема, екстремістські, які займаються вандалізмом і насиллям, — зауважив він. — Також присутній зовнішній вплив, у т. ч. натяк на російські «вуха, які стирчать» звідти. Скоріше за все це все буде продовжуватися. Бо є намагання використати протести для того, щоб дестабілізувати ситуацію: як зсередини країни, так і ззовні. Це використовують як групи всередині країни, так і росіяни. Бо, якщо ми чуємо про вимоги про вихід із ЄС і НАТО, то це люди, близькі за позиціями і світоглядом до Путіна. Тобто там Росія присутня не тому, що це все вона організувала, а тому, що просто підливає масло у вогонь до реальних проблем, які є у Франції й у Європі загалом. Вони просто намагаються використати ситуацію».
За інформацією видання Bloomberg, яке посилається на дані організації «Альянс зі захисту демократії», наразі про протести активно пишуть у соцмережах люди, котрі до цього пропагували проросійські погляди. Так, близько 600 Twitter-акаунтів, які спіймали на «пропаганді поглядів Кремля», перемкнули свою увагу на Францію, розширюючи використання хештегу #giletsjaunes («жовті жилети»).
Жан-Ів Ле Дріан, міністр закордонних справ Франції, підтвердив, що правоохоронні органи країни ведуть розслідування можливого втручання Росії в масові акції протесту «жовтих жилетів». Адже в Інтернеті опублікували відео, де один із протестувальників лементує російською мовою «назад», після чого інші починають бігти у зворотній бік.


А 8 грудня двоє поплічників колаборантів Кремля на Донбасі — Фабріс Сорлін і Ксав’єр Моро — розгорнули у Парижі «прапор» підтримуваної Кремлем терористичної організації «Донецька народна республіка». Відтак Василь Грицак, голова Служби безпеки України (СБУ), заявив, що їхніми кураторами є працівники Федеральної служби безпеки і Головного розвідувального управління Російської Федерації (РФ).
Сорлін Фабріс є членом міжнародного аналітичного центру «Катехон», який діє під егідою засновника російського телеканалу «Царьград» Костянтина Малофеєва та очолюваного ним Фонду Святителя Василя Первозванного. За даними СБУ, до наглядової ради «Катехону» входять радник президента Росії Сергій Глазьєв та одіозний лідер «Міжнародного євразійського руху» Олександр Дугін.
Ксав’єр Моро, своєю чергою, був спостерігачем на так званих виборах на окупованих територіях Донбасу. Згідно з інформацією СБУ, він 17 років живе в РФ, а з 2013-го має громадянство цієї країни. Моро є автором низки книг, зокрема, «Україна. Чому помилилась Франція» та «Нова велика Росія».
Олександр Хара на запитання «Для чого Москві дестабілізувати ситуацію у Франції?» відповів так: «Їм (РФ. — Ред.) потрібно, щоб у них не було конкурентів, принаймні, на європейському континенті. ЄС як такий їм заважає, оскільки виробляє певні спільні позиції країн, говорить про права людини та те, що треба карати тих, хто їх порушує. Розмовляти з ЄС загалом — гірше, ніж безпосередньо з окремими країнами. Тоді, забуваючи про права людини, можна згадати про енергетику, інвестиції та торгівлю».
Тобто, за словами політолога, основною метою Кремля є підірвати Євросоюз, «щоб він став слабким, забув про свої цінності і просто насолоджувався тими правилами, які диктує Росія». За інформацією СБУ, російські спецслужби мають завдання Кремля організувати аналогічні провокації в Бельгії, Німеччині, Іспанії, Болгарії й інших європейських країнах.
А Дмитро Тимчук, керівник київського Центру військово-політичних досліджень, конкретизував: «Москва хоче дезорганізувати Європу та посіяти в ній хаос. І боротися з гібридною агресією Москви в ЄС одними розмовами на конференціях і заспокійливими заявами на брифінгах уже не вдасться. Це факт».
У Франції до можливого російського сліду» в заворушеннях поставилися серйозно. Там уже вивчають повідомлення про можливу причетність РФ до організації акцій руху «жовтих жилетів». Цим питанням займається міжвідомча структура — Генеральний секретаріат із оборони та національної безпеки, підпорядкований прем’єр-міністру Едуару Філіпу.

Ігор Голод

До слова


Невідомі у Парижі пошкодили табличку на будівлі Культурно-інформаційного центру при Посольстві України. Відповідне фото розмістив у Facebook Володимир Шпиньов, українець, котрий проживає у Парижі. На світлині видно, що табличка української установи зазнала фізичного пошкодження. У соціальних мережах багато користувачів заявили про очевидний російський слід у скоєнні цього акту вандалізму.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply