Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

РФ не визнає вбивства мусульман геноцидом

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

РФ не визнає вбивства мусульман геноцидом
Александр Вучич

Александр Вучич

Росія наклала вето на резолюцію Ради Безпеки (РБ) Організації Об’єднаних Націй (ООН), у якій масове вбивство мусульман у Сребрениці (Боснія) було названо ґеноцидом. Пропозиція про прийняття резолюції надійшла від Великої Британії, її підтримало ще дев’ять країн. Чотири країни, які входять у РБ ООН, у т. ч. Китай і Ніґерія, утрималися при голосуванні. Віталій Чуркін, постійний представник РФ при ООН, заявив, що ухвалення резолюції в теперішньому вигляді було б «абсолютно контрпродуктивним кроком, загострило б ситуацію в реґіоні», оскільки в самій Боснії з цього питання немає єдиної думки. Таким чином Росія підтримала свого союзника на Балканах — Сербію, країну, яка провадить деструктивну політику стосовно ЄС.
Трагедія в Сребрениці сталася 1995 року. Після захоплення міста боснійськими сербами було вбито близько 8 тис. мусульман. Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії та Міжнародний суд ООН визнали масові вбивства у Сребрениці ґеноцидом. Відомо, що напередодні засідання Ради Безпеки ООН президент Республіки Сербської (одна з трьох суб’єктів Боснії і Герцоґовини) заявив, що має намір звернутися до Росії з проханням накласти вето на резолюцію щодо Сребрениці. Додамо, що нав’язана Сербією та РФ федералізація перетворила Боснію та Герцеґовину на країну чиновників і збіднілих людей.
Реакція на ці події не забарилася. Александру Вучичу, прем’єр-міністру Сербії, 11 липня влучили каменем у голову під час ушанування пам’яті жертв масових убивств мусульман у боснійському місті Сребрениці. Інцидент стався тоді, коли сербська делеґація поклала квіти до пам’ятника жертвам трагічних подій. Група невідомих почала кричати «Аллаху Акбар!» і «Помри, четнику!», закидавши камінням представників Сербії. Поліцаї відтіснили нападників, а сербська делеґація віддразу ж покинула пам’ятні за ходи. Влада Боснії та Герцеговини проводить у Сребрениці пам’ятну церемонію щороку.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply