Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 26, 2021

Репетиція саміту НАТО

Автор:

|

Листопад 12, 2015

|

Рубрика:

Репетиція саміту НАТО
Павел Коваль

Павел Коваль

У столиці Республіки Польща (РП) уже вдруге пройшов Warsaw Security Forum. За словами організаторів, цього року захід став своєрідною генеральною репетицією саміту НАТО, котрий відбудеться у липні наступного року у Варшаві. Східне партнерство, проблема біженців, відносини Європейського Союзу (ЄС) з Російською Федерацією (РФ), енергетична й економічна безпека, реформування в Україні та подальший розвиток відносин України зі східним сусідою стали найактуальнішими темами панельних дискусій на форумі. Про Україну, Крим і Донбас згадували усі спікери з понад 20 країн світу, а це — міністри оборони та закордонних справ країн ЄС, а також фахівці, котрі спеціалізуються на безпеці. Всі вони дискутували, ставили питання та намагалися спільно знайти шляхи виходу з кризи.

Варшавський форум розпочав Павел Солох, глава Бюро національної безпеки РП. «Ми повинні чітко усвідомити, що питання безпеки не тільки Польщі чи цілого Євросоюзу зараз вийшло на перший план. Це питання впродовж останніх двох років є актуальним для країн усього світу. РФ більше не партнер ЄС, реалії диктують нам нові виклики, впоратись із якими нам вдасться тільки об’єднавшись», — сказав він.
Чому не працюють реформи в Україні, або ж працюють не так стрімко, як того хоче українське суспільство чи світовий політикум? Михайло Саакашвілі, президент Грузії у 2004-2007 і 2008-2013 рр., а зараз — голова Одеської обласної державної адміністрації, переконаний, що проблема — не в Путіні, і не в Росії. «Проблема захована всередині держави. Спершу в Україні потрібно побороти корупцію та повністю припинити діяльність мафіозних кланів. Тільки після цього економічні, соціальні та культурні реформи в Україні почнуть діяти. А Путін — це просто відмовка або ж лякалка для суспільства», — запевнив він.
Павло Клімкін, український міністр закордонних справ, також взяв участь у роботі форуму. За його словами, Україна в контексті останніх подій дуже відчуває моральну підтримку та солідарність з боку ЄС, але мало є активних дій і реальної участі. «Європа насправді не є такою близькою для пересічного українця, як це може здатися на перший погляд, — сумує він. — Як на мене, найяскравішим прикладом тут є складний і довготривалий процес отримання Шенгенської візи. Все — не так просто, бюрократичні процедури потрібно спростити, так би мовити, привідкрити європейський кордон для українців, змінити формат партнерства ЄС-Україна».
Про необхідність перезавантаження «Східного партнерства» розповів і Павел Коваль, заступник міністра закордонних справ РП у 2006-2007 рр. За його словами ця потреба виникла того ж дня, коли Росія анексувала Крим і почала війну на Сході України. «Я переконаний, що Євросоюз не здатен ефективно й якісно розвиватися без України як свого партнера. Тому нам і потрібно створити нову версію «Східного партнерства», — переконаний політик. — На жаль, я не впевнений, що до такого складного та відповідального процесу готова постмайданівська влада в Україні. Як на мене, це продемонстрували останні місцеві вибори, які відбулися 25 жовтня. Працювати є над чим і заради чого — нашого спільного безпечного майбутнього». Підсумовуючи сказане п. Коваль додав, що саме Польща має бути ініціатором оформлення нового формату розвитку відносин Україна-ЄС, позаяк для вирішення цих питань має дуже вдале геополітичне положення.

Оксана Денисюк, Західна інформаційна корпорація

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply