Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Референдуму щодо приєднання не буде!

Автор:

|

Жовтень 04, 2012

|

Рубрика:

Референдуму щодо приєднання не буде!

Парламент Молдови відмовився проводити республіканський референдум про приєднання республіки до Митного союзу (МС) Російської Федерації (РФ), Білорусі та Казахстану, ініційований фракцією депутатів опозиційної Партії комуністів (ПКРМ). За відмову проголосували 53 парламентарії від правлячого в Молдові Альянсу за європейську інтеґрацію.

Депутат-комуніст Едуард Мушук (на фото), який представляв у парламенті ініціативу ПКРМ, сказав, що «приєднання до МС означає рух Молдови до стабільності в економіці виходячи з тих загроз, які стоять зараз перед Європейським Союзом» (ЄС), куди прагне інтеґруватися республіка. Він зазначив, що в Білорусі за рік перебування в МС валовий внутрішній продукт зріс на 20 %, а на митних зборах зекономлено 1,2 млрд USD. «Ми не протиставляємо МС до ЄС. Не обманюйте населення — нас ніхто не запрошує в ЄС. А ось перспективи від членства в МС — очевидні», — вважає п. Мушук, зауваживши, що «треба дати народу висловитися, і він має на це право».

Соціаліст Ігор Додон повідомив, що його партія «всіляко підтримує ініціативу, але «пробити» її можна, тільки коли отримаємо в парламенті більшість, не раніше». Представник Демократичної партії Ігор Корман запитав у депутатів ПКРМ: «Ви прийшли до влади 2001 року під гаслом приєднання до МС, але потім про це благополучно забули. Чи не здається вам це спекуляцією?»

Панові Корману відповів Володимир Воронін, лідер ПКРМ, наголосивши, «що не можна вступити в те, чого немає». «2001 року МС ще не було. Це — міф, що ми обстоювали приєднання до спільноти РФ—Білорусь. У програмі партії було інакше формулювання. Я звертаюся до нинішнього Альянсу: не поспішайте з ЄС, розрахуйте всі ефекти й користь від того чи іншого членства. Тут треба працювати з калькулятором», — сказав п. Воронін.

Міхай Гімпу, голова Ліберальної партії, запропонував комуністам «не дурити людей», зазначивши, що «демократія та її принципи в Молдові функціонують, на відміну від Росії». Він наголосив, що населення Молдови тричі проголосувало за свій «святий вибір» — на парламентських виборах 2009-го та 2010 року, і за європейський шлях розвитку, назвавши політику ПКРМ голосувати за МС «імперською». Раніше ПКРМ виступила з вимогою провести референдум про приєднання Молдови до МС 18 листопада.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply