Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 28, 2021

Придністров’я — головний біль Молдови

Автор:

|

Липень 28, 2016

|

Рубрика:

Придністров’я — головний біль Молдови

ПМР

Головна проблема Молдови — російські війська в Придністров’ї. Таку заяву Анатолій Шалару, міністр оборони країни, зробив під час бесіди зі своїм українським колегою Степаном Полтораком. Міністри зустрілися в Одесі, де тривають міжнародні навчання Sea Breeze-2016, в яких беруть участь 40 військових молдовської армії.
Причому, тримаючи війська в ніким у світі невизнаній Придністровській Молдовській Республіці (ПМР), Москва б’є відразу по двох зайцях. Один із них, зрозуміло, по Кишиневі, інший — по Києві. Маючи в своєму складі сепаратистську республіку, яку не контролює центральний уряд, Молдова може забути про давно плекані плани об’єднання зі сусідньою Румунією. Хоча по обидва боки кордону давно вважають, що молдовани — це частина румунського народу, і двом країнам давно слід інтегруватися, вочевидь, що на офіційному рівні Румунії, яка, нагадаємо, є членом НАТО й Європейського Союзу, ніхто на це згоди не дасть.
Водночас у Києві не можуть не перейматися тим, що в умовах гібридної війни з Російською Федерацією (РФ) остання тримає в українському тилу потужне військове угруповання. Коли влітку 2014 року на Донбасі тривали запеклі бойові дії, з’явилася інформація, що російські війська з Придністров’я можуть спробувати захопити Одесу. Тоді українському командуванню навіть довелося зняти з фронту цілу бригаду та передислокувати її до кордону з Придністров’ям.
Незважаючи на спричинені міжнародними санкціями економічні труднощі, РФ продовжує надавати ПМР значну економічну допомогу. За оцінками експертів, щорічна дотація з російського бюджету Придністров’я становить близько 1 млрд USD.
Показова заява прозвучала в нещодавно з вуст Дмитра Рогозіна, віце-прем’єра РФ, котрий, незважаючи на протести офіційного Кишинева, відвідав ПМР із візитом. «Тут проживають наші співвітчизники, рідні нам люди, тому, як би погано не складалася ситуація в геополітичному плані, ви завжди можете покластися на широкі плечі Росії», — заявив зайда. Як бачимо, Кремль досі плекає надію втілити свою загарбницьку ідею «руського міра», причому в плани Путіна входить не лише Україна, але й Молдова, яка навіть не має з Росією спільного кордону.

Ігор Берчак

Довідка
Придністровська Молдовська Республіка. Населення: 505 тис. осіб. Молдовани становлять 31,9 % жителів республіки, росіяни — 30,3 %, українці — 28,8 %. Після розвалу СРСР місцеве населення заявило про вихід зі складу Молдови, що спричинило збройний конфлікт, жертвами якого стали приблизно 1 тис. осіб із обох боків. Після втручання військ дислокованої в Тирасполі російської армії під командуванням генерала Олександра Лебедя територія ПМР стала фактично непідконтрольною Кишиневу. Водночас Москва ніколи офіційно не оскаржувала приналежність Придністров’я Республіці Молдова.
На території ПМР дислокується Оперативна група російських військ (колишня 14-та гвардійська армія). Чисельність особового складу — 1,5-1,7 тис. людей. Підрозділи: два окремі мотострілкові батальйони, батальйон охорони й обслуговування, вертолітний загін, кілька підрозділів забезпечення, 1411-й артилерійський склад боєприпасів (дислокація — с. Колбасна) — колишній стратегічний арсенал західних військових округів СРСР.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply