Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Поговорили про членство України НАТО

Автор:

|

Липень 06, 2022

|

Рубрика:

Поговорили про членство України НАТО
Учасники саміту НАТО

Північноатлантичний альянс готовий повернутися до розгляду питання про вступ України після її перемоги у війні з Російською Федерацією (РФ). Про це заявив представник НАТО під час саміту у Мадриді (Іспанія) минулого тижня. «Зараз фокус українського уряду — виграти війну. Ми це повністю підтримуємо. А коли Україна захоче знову поговорити про наступні кроки, ми повернемося до цього питання. Зараз фокус на тому, щоб зробити найбільший внесок, який допоміг би Україні на полі бою проти російських загарбників, — сказав він. — Прогрес, який ми побачили вчора з Фінляндією та Швецією, дуже прямо демонструє, що двері НАТО залишаються відчиненими. Немає втоми від розширення Альянсу».
Єнс Столтенберґ, генеральний секретар НАТО, відкриваючи Мадридський саміт, заявив, що альянс продовжуватиме надавати безпрецедентну підтримку Україні для того, щоб вона перемогла у війні, яку проти неї веде РФ. «Союзники з НАТО продовжують стояти поряд із Україною. Ми зустрічаємося у ключовий момент і Мадридський саміт буде самітом трансформації. Рішення, які ми ухвалимо, визначатимуть нашу безпеку на десятиліття вперед, — наголосив він. — НАТО продовжуватиме підтримувати Україну стільки, скільки потрібно».
Посадовець зазначив, що війна РФ в Україні колись закінчиться за столом перемовин. «Але важливо, щоб Україна змогла домовитися на своїх умовах. Ми знаємо, що існує дуже тісний зв’язок між тим, чого вони можуть досягти за столом перемовин, та їхньою силою на полі бою», — сказав він і додав, що союзники готуються до довгої війни.
Свою чергою, Александер Де Кроо, прем’єр-міністр Бельгії, заявив, що єдиний спосіб закінчити розпочату Росією війну — це допомогти Україні її виграти. Він наголосив, що економічні санкції проти РФ дуже впливають на країну, але водночас вони вдарили й по європейському населенню. Зокрема, глава бельгійського уряду згадав про енергетичну війну, яку проводить Москва з лютого й. р. За його словами, Бельгія вже передала Україні військову техніку та продовжуватиме це робити.
Відтак саміт НАТО ухвалив рішення про новий комплексний пакет допомоги Україні. Він передбачає прискорення постачання нелетального озброєння, посилення кіберзахисту та модернізацію української оборонної промисловості. Лідери країн НАТО визнали РФ «найбільш значущою та прямою загрозою» безпеці Альянсу, а також офіційно запросили Швецію та Фінляндію вступити до блоку.
Натомість Ігор Жовква, заступник керівника Офісу президента України, який очолив делегацію України на саміті, заявив, що Україна вже відповідає стандартам НАТО та зберігає курс на продовження інтеграції. Він повідомив, що задоволений результатами саміту, і наголосив на збереженні курсу на вступ в Альянс.
Чиновник також бачить нові можливості для України після запрошення до НАТО Швеції та Фінляндії в обхід Плану дій щодо членства.
А Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, зазначив, що саміт НАТО продемонстрував здатність Альянсу приймати складні, але важливі рішення.
Як повідомляв «Міст», СКУ закликав генсека НАТО посилити підтримку України.

Катря Юськів, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online