Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Підриви банкоматів у ФРН досягли піку

Автор:

|

Грудень 06, 2022

|

Рубрика:

Підриви банкоматів у ФРН досягли піку
Результат підриву

По всій Федеративній Республіці Німеччина (ФРН) від початку ц. р. злочинці підірвали близько 450 банкоматів заради крадіжки готівки. Така кількість підривів стала найбільшою за всі роки фіксування подібних злочинів: роком раніше у ФРН підірвали 381 банкомат, а 2020-го — 414. Унаслідок вибухів поранення отримували пішоходи, а в деяких випадках непридатними для проживання ставали помешкання, розташовані поруч.
Наприкінці жовтня про все частіші випадки підривів терміналів повідомляла і поліція Європейського Союзу (Європол). За її даними, тенденція помітна у ФРН, Південній Європі та країнах Балтії, але вона може бути й ширшою, позаяк не всі країни передають повідомлення про такі події до міжнародної поліції.
За даними Європолу, такі напади є організованими. Спершу злочинці навчають людей роботі з вибухівкою, а потім посилають на серійні нальоти на банкомати на автівках. 2021 року один із таких тренувальних центрів виявили у нідерландському Утрехті. На думку правоохоронців, навчені в одному такому закладі зловмисники можуть діяти одразу у кількох сусідніх країнах. На міжнародний характер злочинів вказують і дані німецької поліції, адже вже кілька років вона фіксує, що більшість підозрюваних у скоєнні подібних правопорушень у ФРН в’їжджають до країни з Нідерландів.
За словами Бориса Пісторіуса, міністра внутрішніх справ Нижньої Саксонії, німецькі банкомати недостатньо захищені від таких методів злому. На відміну від Німеччини, у Нідерландах використовують технологію, за якої внаслідок пошкодження терміналу банкноти вкриваються клейкою субстанцією та стають непридатними для використання. У Франції клейку субстанцію в пристроях замінює чорнило. Чиновник запропонував законодавчо зобов’язати німецькі банки використати подібні засоби.
Термінали стали бажаною метою для злочинців через потенційну кількість грошей у них. Якщо при пограбуванні банківських відділень зловмисники не завжди можуть сподіватися на велику кількість готівки, то банкомат може приносити сотні тисяч євро за короткий час.
Але успіх підривникам усміхається далеко не завжди. 2020-го Федеральне управління кримінальної поліції ФРН повідомляло, що зловмисникам вдалося забрати готівку лише у 160 із 400 випадків підриву банкоматів. Однак збитки від подібних дій часто більші за суму викрадених коштів.
Як повідомляв «Міст», у Торонто з’явилися триметрові банкомати.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply