Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 19, 2022

Під дією «ефекту Гіларі»

Автор:

|

Січень 19, 2012

|

Рубрика:

Під дією «ефекту Гіларі»

Услід за дружиною колишнього канцлера Німеччини Доріс Шредер-Копф про кар’єру задумалася й дружина колишнього віце-канцлера, депутата Бундестаґу від СДПН — Мішель Мюнтеферінґ (на фото). Про це повідомляє Die Welt. «Пер Штайнбрюк уже 2005 року заявив: «Через десять років Мішель буде головою партії у федеральній землі». Тоді їй було 25 років і вона вважалася «молодим талантом, що подає надії», — пишуть автори статті.

2009 року вона вийшла заміж за колишнього голову СДПН. «Тепер Мішель Мюнтеферінґ, заступниця голови міського відділення СДПН і депутат міської ради в Херне, а також член правління СДПН землі Північний Рейн-Вестфалія, прагне більшого, — повідомляє видання. — На наступних виборах до Бундестаґу 31-річна Мюнтеферінґ хоче виступити в рідному місті як кандидат від партії, що одержує прямий мандат. Щоправда, для цього їй спочатку доведеться завоювати довіру власної партії, обі­йшовши конкурентку Анке Хільденбранд».

Якщо Мішель Мюнтеферінґ удасться пройти в Бундестаґ, то там може відбутися унікальна сімейна ротація, — пишуть автори. — Мюнтеферінґ змінить Мюнтеферінґа — такого в берлінській політиці ще не було». Франц Мюнтеферінґ «уже минулого літа оголосив, що 2013 року не виставлятиме своєї кандидатури. «Йому буде 73, і він, як колишній політик високого ранґу, зможе допомагати дружині в розвитку її кар’єри», — вважає видання.

«Цілком перспективна модель, до якої зараз готується й родина колишнього канцлера Герхарда Шредера. Провівши багато років в тіні чоловіка, Доріс Шредер-Копф тепер теж хоче власної політичної кар’єри, — зазначають автори. — 2013 року вона виставить свою кандидатуру в ландтаґ Нижньої Саксонії. Але їй теж доведеться обійти конкурентку з власної партії — депутата ландтаґу Зігрід Лойшнер».

Уже зараз ширяться розмови про «ефект Гіларі», повідомляє видання: «Як і Гіларі Клінтон колись відклала вбік власні амбіції, щоби підтримати президента США, а після цього побудувала вражаючу кар’єру сенатора й міністра закордонних справ, пані Шредер-Копф тривалий час задовольнялася позицією жінки за спиною чоловіка.Утім, не без честолюбного наміру взяти участь у політичному житті хоча б у ролі негласної найближчої порадниці».

«У нижньосаксонському відділенні СДПН кандидатура Шредер-Копф викликає певні суперечності, мабуть, саме через гламурний ефект, — коментують автори. — Шредер-Копф, правда, добре приймають мас-медіа. Але її суперниця Лойшнер, за словами однопартійців, — «працездатна, завзята й надійна».

Die Welt

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply