Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

ПАРЄ нарешті визнала очевидне

Автор:

|

Липень 02, 2015

|

Рубрика:

ПАРЄ нарешті визнала очевидне

ПАРЄ

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) затвердила резолюцію «Щодо можливого позбавлення повноважень російської делегації». Документ, що містить жорстку критику на адресу Російської Федерації (РФ), підтримали 128 депутатів, проти проголосували 11 європарламентаріїв. Цим рішенням підтверджуються всі обмеження, накладені ПАРЄ на представників РФ (включно з позбавленням права голосу).
Асамблея визнала присутність на Донбасі підрозділів регулярної російської армії, а зону проведення Антитерористичної операції (АТО) назвала «територією під контролем проросійських сепаратистів і російських військ». У документі засуджено напади на Дебальцеве, Мар’їнку, Маріуполь, а відповідальність за ці дії покладається на РФ. У ПАРЄ стверджують, що ці напади було організовано за підтримки російських регулярних підрозділів. Також у вимогах резолюції йдеться про те, що Росія повинна не тільки відкликати всі свої війська з території України, а й звільнити полонених, утримуваних на території РФ.
Тим не менш, ПАРЄ не припинила повноважень російської делегації, хоча мала таку процедурну нагоду. Мотивом до відмови від анулювання повноважень РФ є бажання європарламентаріїв «зберегти можливість для діалогу».
Як писав «Міст», наприкінці січня ц. р. ПАРЄ прийняла резолюцію, у якій позбавила делегацію РФ низки повноважень, в т. ч. права голосу в розгляді конфлікту в Україні, до квітня 2015-го. У відповідь представники Росії до кінця 2015 року залишили Асамблею. 20 квітня ц. р. ПАРЄ перенесла обговорення питання повноважень делегації Росії на червень.
Ірина Геращенко, уповноважений президента України з мирного врегулювання ситуації в Донецької та Луганської областей, розповіла, що українська постійна делегація Верховної Ради у ПАРЄ внесення відповідних правок до резолюції домоглася. Парламентська асамблея переважною більшістю голосів ухвалила резолюцію щодо осіб, зниклих під час конфлікту в Україні.
Документ містить детальні рекомендації для української влади щодо того, які органи та технічні засоби потрібні для ефективного розшуку зниклих безвісти. Зокрема, в Страсбурзі (Франція) закликали Україну створити спеціалізований урядовий орган, доручивши йому координацію роботи всіх державних і неурядових організацій, що працюють у проблематиці зниклих безвісти осіб; розробити механізм державної компенсації та підтримки родин зниклих безвісти і забезпечити, щоби ці сім’ї були поінформовані про існування такого механізму.
Київ має розглянути питання про ухвалення спеціального закону про зниклих безвісти, який би законодавчо закріпив статус «зниклий» і «жертва війни», що дало би відповідним сім’ям змогу отримувати фінансову, соціальну та правову допомогу, зокрема державне відшкодування.
Крім цього, в день голосування Асамблея постановила суттєво посилити документ, зробити його жорсткішим щодо РФ. Зокрема, в тексті з’явилося визнання того, що конфлікт в Україні насправді є російською аґресією, а стосовно Криму було впроваджено термін «окупований». Резолюцію підтримала переважна більшість присутніх, проти був лише німець-комуніст Андрій Гунько.
«Ми наполягали на тому, щоби до роботи було залучено Міжнародний комітет Червоного Хреста. І зараз МКЧХ готовий долучитися до цієї роботи. Важливо, що вперше в документах міжнародних організацій зафіксовано термін «російська аґресія в Украіні», – зауважила щодо цього Ірина Геращенко.
«У ПАРЄ обговорювали доповідь на дуже вразливу тему «Зниклі безвісти в ході конфлікту в Україні». В цьому списку — 1,2 тис. осіб (згідно з даними Служби безпеки України), МКЧХ дає більше число — 1,3 тис., беручи до уваги дані іншої сторони. Всі члени української делегації взяли участь у дебатах, що свідчить про наше спільне уважне ставлення до цієї проблематики. Україна робить все для пошуку зниклих, для ідентифікації загиблих», — повідомила вона у Facebook.
Володимир Ар’єв, голова постійної делегації в ПАРЄ і народний депутат України, теж відзначив поступ у діях Парламентської асамблеї щодо конфлікту в Україні. «Рідкісний випадок, коли дозволили презентацію на екрані. Доповідач Джим Шерідан мав блискучий виступ. В резолюції завдяки злагодженим діям української делегації нарешті вперше з’явилося визначення «російська аґресія». Це дуже важливо — крок за кроком ми ламаємо кригу нерішучості», — підсумував депутат.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply