Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Параноя диктатора Лукашенка

Автор:

|

Вересень 30, 2021

|

Рубрика:

Параноя диктатора Лукашенка
Андрій Зельцер

Олександр Лукашенко, нелегітимний президент Білорусі, все більше втрачає зв’язок із реальністю і навколо бачить лише ворогів. Нещодавно він виступив із критикою курсу України на вступ до НАТО та заявив, що Польща «розгортає цілі корпуси» біля кордонів Білорусі. «Зрозуміло, що це ж не проти Німеччини розгортають ці війська. Причому іноземних держав, передусім Сполучених Штатів. Ми бачимо, як лізе Литва в кожну щілину, щоб показати свою відданість НАТО та США. Але найсумніше — це Україна. У нас відкривається новий, по-старому кажучи, фронт. Ми бачимо, що вони творять», — заявив диктатор. Також він стверджує, що на території України створюють навчально-тренувальні табори, де «цілеспрямовано навчають роботі з Білорусі».
Невизнаний білоруський лідер заявив про стурбованість Білорусі та Російської Федерації (РФ) ситуацією на кордоні з Україною. «Особлива увага — українській ділянці, що ми там будемо робити. Ви бачите, вони туди, в Україну, тягнуть НАТОвські війська. Під виглядом навчальних центрів фактично створюють бази. Бази Сполучені Штати створюють в Україні. Ясно, що нам треба на це реагувати», — пояснив він.
Цю тему Лукашенко регулярно обговорює з Путіним. «Ми з президентом РФ проводили і проводимо консультації з цього питання і домовилися, що там треба робити якісь дії. В іншому випадку ми завтра матимемо безпосередньо на кордоні Білорусі та Росії неприйнятну для нас ситуацію. Аж до розміщення ракет відповідної дальності. Ми на це не підписувалися і допустити цього не можемо», — заявив він.
На цю маячню відгукнувся Олег Ніколенко, прес-секретар Міністерства закордонних справ України. Він заявив, що заяви Олександра Лукашенка про нібито створення військових баз в Україні, де «навчають роботі з Білорусі», є безпідставними інсинуаціями. «Ми вкотре стали свідками безпідставних інсинуацій на адресу України з боку Лукашенка. Очевидно, що він уже повністю засвоїв шаблони російської пропаґандистської риторики щодо загроз з боку країн Заходу загалом та України зокрема», — сказав він.
Дипломат зазначив, що, кажучи про «примарні американські бази і табори бойовиків в Україні», Лукашенко паралельно перетворює Білорусь у суцільну військову базу Росії. «Саме з боку РФ зараз відбувається основна загроза для України, Білорусі та дружнього нам білоруського народу. Зберегти суверенітет і незалежність Білорусі, а не перетворитися на придаток Росії — ось над чим варто насправді задуматися в Мінську», — наголосив речник МЗС.
Крім цього, він запевнив, Україна ніколи не втручалася і не планує втручатися у справи Білорусі, а також не створюватиме жодних загроз для безпеки білоруського народу. «Водночас, ми всіма силами і засобами будемо й надалі захищати свою свободу, незалежність і вільний демократичний вибір українського народу на користь європейської й євроатлантичної інтеграції. Ми робимо це не проти когось, а виключно тому, що бачимо майбутнє України в об’єднаній родині вільних європейських народів», — зазначив п. Ніколенко та додав, що таке ж майбутнє відповідає інтересам Білорусі.
А в самій Білорусі репресивна машина набуває нечуваних і химерних форм. Дійшли вже того, що 28 вересня в приватному помешканні співробітники КДБ застрелили громадянина США на очах його сім’ї. Вбитий — Андрій Зельцер, програміст IT-компанії EPAM Systems, який був громадянином і Білорусі, і США. Йому було 32 роки. Разом із дружиною вони жили в її помешканні та виховували малолітнього сина.
Це був рейд проти тих, хто підтримував торішні протести в Білорусі. А в серпні ц. р. Олександр Лукашенко назвав одним із спонсорів протестів Аркадія Добкіна, голову ради директорів EPAM Systems.
Як повідомляв «Міст», білоруська опозиціонерка Марія Колесникова стала лавреаткою премії Гавела.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply