Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

ПА ОБСЄ визнала дії РФ воєнною аґресією

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

ПА ОБСЄ визнала дії РФ воєнною аґресією

ОБСЄ

Парламентська асамблея (ПА) Організації з безпеки та співпраці у Європі (ОБСЄ) визнала дії РФ воєнною аґресією проти України. Про це повідомив Остап Семерак, член української делеґації в Парламентській асамблеї та народний депутат України. ПА ухвалила резолюцію «Очевидні, грубі та невиправлені порушення РФ зобов’язань у рамках ОБСЄ та міжнародних норм». «Це — істотний документ міжнародного засудження аґресії Росії стосовно України, який визнає дії РФ актом воєнної аґресії проти України, вимагає від Росії припинити дестабілізацію в Україні, припинити постачати бойовикам зброю та припаси, припинити відправляти своїх військових на нашу територію, виконати Мінські угоди», — зазначив п. Семерак.
А ще депутат розповів про те, що кілька країн не підтримало України, а саме делеґації Франції, Швейцарії та Вірменії. Окрім того, деякі представники Нідерландів, Кіпру також утрималися. Із-поміж українських депутатів — членів делеґації резолюції не підтримав народний депутат Нестор Шуфрич, колишній член Партії реґіонів, котрий утримався від голосування. Інший член української делеґації, народний депутат Ганна Гопко, повідомила про те, що за резолюцію проголосували 97 парламентаріїв, 32 — утрималися та семеро були проти.
Крім того, Парламентська асамблея ОБСЄ в ухваленій резолюції закликала Росію припинити окупацію Криму. ПА ОБСЄ також «висловила своє глибоке занепокоєння з приводу наростаючої мілітаризації в Автономній Республіці Крим (АРК) і в м. Севастополі та заяв декотрих російських посадовців, що свідчать про намір Російської Федерації розмістити в цьому реґіоні ядерну зброю. Це — дії, що підривають мир і безпеку в ґлобальному, загальноєвропейському та реґіональному масштабі».
Парламентарі країн ОБСЄ засудили погіршення становища в галузі прав людини в АРК і Севастополі, у т. ч. залякування, переслідування та дискримінацію кримських татар та етнічних українців, порушення свободи віросповідання та свободи засобів масової інформації, зокрема цензуру й закриття незалежних медіа, зокрема телекомпанії ATR.
ПА ОБСЄ настійно закликала РФ дозволяти та спрощувати роботу в Криму міжнародних організацій і правозахисних неурядових організацій, Верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин, Бюро ОБСЄ з демократичних інститутів і прав людини та Спеціального представника ОБСЄ з питань свободи засобів масової інформації.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply