Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

ОБСЄ не евакуювала українських працівників і розірвала з ними угоди

Автор:

|

Червень 19, 2022

|

Рубрика:

ОБСЄ не евакуювала українських працівників і розірвала з ними угоди

Попри кількатижневі попередження про російське вторгнення в Україну, Організація з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) чергове показала свою неспроможність — виявилася неготовою реагувати на атаку. Частину працівників евакуювати не змогли, тож просто розірвали з ними контракти.
На момент вторгнення ОБСЄ мала 966 міжнародних спостерігачів і місцевих співробітників у 24 реґіонах України та тимчасово окупованих районах Донецької і Луганської областей. Хельґа Шмід, генеральний секретар ОБСЄ, лише увечері 24 лютого у Відні (Австрія) віддала наказ про евакуацію міжнародного персоналу з України та доручила своєму головному спостерігачеві сприяти переміщенню членів національної місії всередину країни, де це можливо й якщо це буде потрібно.
Водночас в організації не було оновленого плану на випадок нападу, а правила, що обмежують кількість співробітників, які можуть бути евакуйовані, поставили під загрозу життя 478 українських співробітників та їхніх родин.
Хаос, що виник під час неорганізованої евакуації, призвів до того, що частина конфіденційних даних і 43 куленепробивні автомобілі Toyota і Nissan опинилися в руках Росії. Через 14 годин після першого удару російських ракет надійшов наказ евакуації 488 міжнародних членів місії. Їх мали евакуювати конвоями.
Ті, хто працює в центральній і західній Україні, поїхали на захід і перетнули кордон Молдови та Румунії. Інші працівники, дислоковані на Донбасі, у т. ч. його тимчасово окупованих районах, попрямували в Росії, звідки вирушили до Туреччини.
На те, щоб усіх членів міжнародної місії евакуювали з України, знадобилося десять днів. Але 478 національних працівників з України не були частиною плану евакуації ОБСЄ. У Відні повідомили деяким членам української місії, що вони можуть спробувати слідувати за міжнародними конвоями на власному транспорті, але без гарантій допомоги на перетині кордону.
ОБСЄ заявила, що правила забороняють місцевим працівникам офіційно приєднатися до евакуації та покинути свої рідні країни, навіть під час атаки. На додачу ОБСЄ розірвала контракти зі своїми українськими працівниками, хоча ще в березні обіцяла продовжити їх на рік. В ОБСЄ заявили, що це було зроблено через стурбованість тим, що співробітники можуть стати мішенню за свою роботу.
Як повідомляв «Міст», спостерігачі ОБСЄ покидають Донбас.

About Author

Meest-Online