Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

Нові правила перебування українців у Польщі

Автор:

|

Травень 15, 2022

|

Рубрика:

Нові правила перебування українців у Польщі
Українські біженці в Польщі

У Польщі затвердили нові правила перебування біженців із України. Відзначається, що всі, хто в’їхав починаючи з 24 лютого ц. р, можуть легально перебувати на території Польщі до 18 місяців. Але ті, хто приїхав без закордонного паспорта, мають отримати тимчасову ID-картку, а для цього потрібно стати на облік у місцевій адміністрації.
Українці, які перебувають за візою та термін легального перебування яких спливає, можуть залишитися в країні до кінця 2022-го, але не матимуть права повторно в’їхати. Ті, хто мали дійсний «безвіз», не підлягають цій нормі і мають робити картку. Крім того, громадяни України мають право працювати в Польщі офіційно.
В країні передбачено одноразові виплати після прибуття — по 300 PLN на особу. Також українці в Польщі мають право на безкоштовні відвідини дитячого садка і школи, безкоштовне медичне обслуговування в державних медичних закладах і ліки в аптеках зі знижками.
Щоб оформити номер PESEL зі статусом Ukraina, треба подати заяву з фотографією та зняттям відбитків пальців упродовж 60 днів. Дані передадуть до Прикордонної служби Польщі, це актуально для тих, хто не отримав позначки про в’їзд при перетині кордону.
Водночас у великих містах Польщі виникли довгі черги з українських біженців за отриманням польського ідентифікаційного номера, а також обмежена кількість вакансій і проблеми з улаштуванням дітей у школи та дитсадки.
Великі виробничі підприємства, складські приміщення, економічні зони розташовані за межами великих міст. Рівень життя в них також гідний, а ресурсів для допомоги біженцям — більше. «Але біженці цього не знають і хочуть їхати у Варшаву, Краків чи Ґданськ, де, на їхню думку, буде легше знайти роботу і там є велика українська громада», — пояснює Томаш Богдевич, генеральний директор аґенції з працевлаштування Gremi Personal. За його словами, на польському ринку праці з’явилася велика кількість жінок, більшість із яких не знають польської мови.
Раніше Польщі доводилося мати справу з економічною міграцією, але ця її хвиля — раптова і хаотична. В результаті роботодавці можуть зіштовхнутися з високою плинністю кадрів. Зокрема, у галузях, найбільш відкритих для найму іноземців, таких як виробництво продуктів харчування, логістика, готельний бізнес і ресторани, попит на іноземних робітників часто буває змінним і сезонним. У цих галузях очікується високий попит на працівників найближчим часом, але в другій половині року він традиційно впаде.
Як повідомляв «Міст», у Польщі розпочалися міжнародні навчання НАТО.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online