Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 1, 2022

Нова «залізна завіса»

Автор:

|

Березень 29, 2012

|

Рубрика:

Нова «залізна завіса»

Олександр Лукашенко (на фото) офіційно підтвердив уведення в Білорусі «залізної завіси» для своїх політичних супротивників. Він пообіцяв не випускати опозиціонерів за кордон у відповідь на санкції Європейського Союзу (ЄС). «Ми його (список невиїзних) на повну потужність іще не ввели. Але введемо. Це вони (опозиція) Заходу підкидають прізвища, організації, підприємства й наполягають на запровадженні економічних санкцій», — пояснив президент Лукашенко.

Цього місяця відмову на прохання про виїзд за кордон уже отримали деякі білоруські політики. «Що ж до «випустили — не випустили», то зараз у ЄС діє список так званих нев’їзних, де (значиться) і ваш покірний слуга… Цей список ухвалено з подачі нашої «п’ятої колони», — зазначив білоруський лідер, маючи на увазі опозиціонерів. На його думку, одним із лідерів опозиції, яка наполягає на запровадженні санкцій щодо Білорусі, є Стані­слав Шушкевич, колишній голова Верховної Ради республіки. «Шушкевич зараз стає в Російській Федерації героєм, мало не щодня — на всіх каналах. Тільки ви не забувайте, що за Шушкевича всіх російських людей (у Білорусі) посадили на валізи», — сказав п. Лукашенко.

ЄС натомість схвалив нові санкції проти Білорусі. Ідеться про розширення переліку білоруських громадян, яким буде заборонено в’їзд у ЄС, на 12 прізвищ. Їхні активи в країнах Євросоюзу будуть заморожені. Економічні санкції торкнуться також низки білоруських фірм. Одним із «нев’їзних» став Юрій Чиж, власник футбольного клубу «Динамо» (Мінськ) і голова групи компаній «Трайпл», що займаються імпортом і переробкою нафти. Таким чином, загальний список налічує вже 249 представників керівництва країни на чолі з її президентом Олександром Лукашенком. Санкції набули чинності 24 березня, після офіційного оголошення списку.

Олег Садовий

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply