Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 9, 2021

Німецькі екологи заблокували будівництво ПП-2

Автор:

|

Травень 05, 2021

|

Рубрика:

Німецькі екологи заблокували будівництво ПП-2
«Північний потік-2»

Члени природоохоронної організації «Спілка охорони природи та біологічно розмаїття» (NABU) у Федеративній Республіці Німеччина (ФРН) 3 травня подали позов проти будівництва російського газогону «Північний потік-2» (ПП2). Вони стверджують, що об’єкт завдає шкоди морському середовищу. «Маршрут через п’ять морських заповідників завдає непоправної шкоди вразливому морському середовищу Балтійського моря», — зазначили екологи.
Позов стосується ще незавершеної ділянки трубогону у винятковій економічній зоні ФРН. Йому передувала процедура заперечення, яка почалася ще 2018 року. «Ми домоглися того, щоб у пташиному заповіднику не можна було проводити жодних будівельних робіт у період особливо чутливого зимового відпочинку. ПП2 також безпосередньо руйнує середовище проживання на морському дні на площі в 16 футбольних полів», — заявив Йорґ-Андреас Крюґер, президент NABU. Ця організація є не лише дуже впливовою структурою з більш ніж сторічною історією, а й найчисленнішою — кількість її членів перевищує 660 тис. осіб.
Варто також нагадати, що минулого місяця проти російського газогону в адміністративний суд Гамбурґа, подала позов також «Німецька екологічна допомога». Тож зараз у цьому суді розглядають одразу два позови, від двох екологічних організацій, що, своєю чергою, на час розгляду позовів блокує будівництво ділянки газогону у винятковій економічній зоні ФРН.
Екологи гальмують прокладання ПП2 не менш ефективно, ніж санкції США. І російська труба зараз починає відчувати на собі всі принади демократичного суспільства, коли тебе блокують не тільки тому, що ти є елементом геополітичного, енергетичного впливу, а й тому, що твоє будівництво загрожує пташиному заповіднику.
Складно собі уявити, щоб у Російській Федерації (РФ) під час прокладання тієї чи іншої труби якісь екологи стали б завадою багатомільярдному проєкту. Але в ФРН це реальність, особливо зараз, коли в Бундестазі «зелені» перехоплюють естафету впливу як політична сила, що повноцінно сформувалася.
Але загроза від ПП2 виходить за рамки лише знищення місця гніздування пернатих. Данська енергетична аґенція дозволила прокладати газогін на ділянці, де радянські війська після Другої світової війни влаштували сховище смертельно небезпечних боєприпасів. Зокрема, за маршрутом прокладання ПП2 затопили чотири радянських кораблі з 15 тис. т хімічної зброї на облавку. Крім цього, в східному районі Борнхольм радянський флот здійснив неконтрольований скид 8 тис. т хімічних боєприпасів.
Ці боєприпаси скидали по всьому маршруту слідування до заданої ділянки поховання. Згідно з листом міністра внутрішніх справ СРСР Круглова, адресованого Сталіну та датованого серпнем 1948 року, скидання хімічної зброї проводили неконтрольовано. «Нерідко через погану видимість і сильні шторми снаряди з бойовими отруйними речовинами скидають у море в стороні від заданих квадратів», — йдеться в рапорті.
Тим часом, 1 березня ц. р. Служба зовнішньої розвідки України повідомила, що для працівників і членів екіпажу кораблів, задіяних в укладанні ПП2, привезли з материка антропін, що є антидотом у разі отруєння бойовими хімічними речовинами.
Росіяни явно розуміють весь ризик, на який ідуть, адже трубоукладач «Фортуна» використовує під час роботи одночасно 12 якорів із дуже високим ризиком зачепити небезпечні поклади в Балтійському морі. Тому персонал і забезпечили ампулами з антропіном.
Однак будівництво ПП2 у водах ФРН можуть відновити вже наприкінці травня. Про це російській інформаційній агенції ТАСС начебто заявила неназвана представницю Федерального відомства зі судноплавства і гідрографії ФРН (BSH). Вона вказала на те, що позов NABU «має дію на припинення лише дозволу BSH», який видали в середині січня ц. р. і згідно з яким схвалили продовження будівництва газогону у винятковій економічній зоні ФРН в Балтійському морі в період із кінця вересня 2020-го по кінець травня 2021 року. За її словами, постійний дозвіл на укладання ПП2 видали ще в 2018-го.
Як повідомляв «Міст», ФРН хоче укласти угоду зі США, щоб завершити «Північний потік-2».

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply