Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Німеччина визнала Голодомор геноцидом

Автор:

|

Грудень 11, 2022

|

Рубрика:

Німеччина визнала Голодомор геноцидом

Німецький бундестаг нарешті визнав Голодомор 1932-1933 рр. геноцидом українського народу. Резолюцію підготували депутати зі Соціал-демократичної партії, Партії зелених, Вільної демократичної партії та опозиційного ХДС/ХСС. «Голодомор — це жахливий сталінський злочин, метою якого було винищення української культури й української нації. Зараз ми знову перебуваємо у ситуації, коли російський напад має таку ж мету. Російська війна на знищення ведеться не проти окремих людей, а проти цивільного населення загалом, проти українських закладів культури», — заявив Робін Ваґенер, депутат Бундестагу та співавтор резолюції про визнання Голодомору геноцидом.
Документ прийняли більшістю голосів, без підрахунку, шляхом підняття рук. Депутати з ультраправої «Альтернатива для Німеччини» та Лівої партії утрималися. «Від голоду та репресій постраждала вся Україна, а не лише її зернопостачальні реґіони. Вже цілком очевидно визначати геноцид у межах історично-політичної класифікації. Німецький бундестаг поділяє таку класифікацію, — йдеться в резолюції. — Голодомор припав на час наймасовіших злочинів проти людства на європейському континенті, жорстокість яких на той час важко навіть уявити. До цих злочинів відносяться й Голокост європейських євреїв у його історичній винятковості, воєнні злочини Вермахту та сплановані вбивства мільйонів невинних цивільних осіб у рамках расистсько-німецької війни на Сході, за які Німеччина несе історичну відповідальність».
Водночас Марко Бушман, німецький міністр юстиції, визнав, що підтримка Берліном проєкту спорудження газогону «Північний потік-2» стала «внеском» у розв’язання РФ повномасштабної війни проти України. Він зазначив, що німці мали б пам’ятати з історії ХХ ст., що політика умиротворення ніколи не буде успішною, коли маєш справу з диктатором, який проводить політику територіальної експансії. «Диктатори розглядають умиротворення як запрошення продовжити свої акти аґресії та порушення закону», — наголосив урядовець.
Як повідомляв «Міст», у Філадельфії вшанували пам’ять жертв Голодомору.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply