Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Німеччина визнала геноцид у Намібії

Автор:

|

Червень 08, 2021

|

Рубрика:

Німеччина визнала геноцид у Намібії
Гайко Маас

Берлін має намір надати Намібії фінансову допомогу в обсязі 1,1 млрд EUR. Німецька влада визнала свої дії в період колоніального правління в Південно-Західній Африці (тепер це — Республіка Намібія) геноцидом. «Тепер ми офіційно будемо називати ці події тим, чим вони були із сьогоднішньої точки зору: геноцидом. У світлі історичної та моральної відповідальності Німеччини ми попросимо вибачення у Намібії і нащадків жертв», — заявив Гайко Маас, міністр закордонних справ ФРН.
За його словами, Берлін «на знак визнання великих страждань, завданих жертвам» має намір надати Намібії фінансову допомогу. Гроші будуть спрямовані «на реконструкцію та розвиток». Водночас кошти, які будуть виплачувати впродовж 30 років, не будуть офіційно називати компенсацією. Питання про репарації було одним з найскладніших у ході п’ятирічних перемовин між ФРН і Намібією.
Територія сучасної Намібії перебувала під німецьким колоніальним правлінням з 1884-го по 1915 рік. У 1904-1908 рр. під час придушення повстань вбили не менше 70 тис. місцевих жителів гереро. Німецька влада заохочували приїзд білих колоністів, які займали землі місцевого населення. На початку 1904 року під керівництвом вождя Самуеля Магареро гереро підняли повстання, убивши більше сотні німецьких поселенців. Німеччина надіслала в Південно-Західну Африку 14 тис. солдатів на чолі з генералом Лотаром фон Трота, який оголосив, що всіх гереро треба вигнати з країни. У битві при Ватерберзі гереро зазнали тяжкої поразки. Ті, хто вижили, спробували дістатися через Калахарі в британське володіння Бечуаналенд (тепер — Ботсвана). Велика Британія обіцяла дати гереро притулок, якщо вони не продовжуватимуть повстання. Багато втікачів загинули, не витримавши цього переходу.
Як повідомляв «Міст», Франція визнала свою відповідальність за геноцид у Руанді.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply