Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Нема спокою в Єгипті

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Нема спокою  в Єгипті

У центрі столиці Єгипту Каїрі періодично відбуваються сутички між демонстрантами, що вимагають негайної передачі військовими влади в країні цивільному керівництву, і їхніми супротивниками. Військове керівництво Єгипту готове відмовитися від влади, якщо переможець президентських виборів визначиться вже в першому турі. Таку заяву зробив Самі Анан, начальник генштабу армії, на тлі нового загострення в Каїрі. Генерал Анан — член Вищої військової ради, що взяла на себе керівництво державою після усунення від влади президента Єгипту Хосні Мубарака в лютому 2011 року. Заворушення спостерігаються біля будинку Міністерства оборони у кварталі Аббасія. На світанку 2 травня невідомі озброєні люди напали на табір демонстрантів, що оголосили безстрокову акцію протесту аж до виконання їхніх вимог. За словами очевидців, у хід пішли каміння, кийки, пляшки зі запалювальною сумішшю. Уже є 12 загиблих, причому дехто з них помер від вогнепальних поранень. Міністерство охорони здоров’я країни офіційно підтвердило смерть шістьох осіб.

До центру Каїра армія стягає бронетехніку. У район Аббасія прибуло вісім бронетранспортерів. Однак протестувальники атакували збройних військовиків. Армійцям було наказано втримувати позиції. Через безлад у цій дільниці закрито станцію метро, потяги йдуть без зупинок, також не працюють банки. Припинено заняття в розташованих поруч будівлях факультетів Університету Айн-Шамс.

У зв’язку із цими подіями двоє кандидатів-ісламістів — Мухаммед Мурсі, висуванець партії «Брати-мусульмани», й Абдель Монейм Абу аль-Футух, голова Партії волі й справедливості, на два дні призупинили свою передвиборну президентську кампанію. Перший тур президентських виборів у Єгипті пройде 23 і 24 травня. У червні очікується другий тур, у якому візьмуть участь два кандидати, що набрали найбільшу кількість голосів.

Передвиборна кампанія стартувала 30 квітня. Незважаючи на те, що аґітацію дозволено тільки з понеділка, на вулицях єгипетських міст іще кілька тижнів тому з’явилися численні плакати кандидатів на найвищу державну посаду.

 Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply