Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Назвали умови ЄК для вступу України до ЄС

Автор:

|

Червень 23, 2022

|

Рубрика:

Назвали умови ЄК для вступу України до ЄС

Після отримання статусу кандидата в члени Європейського Союзу (ЄС) Україна має провести низку антикорупційних реформ і змін у судовій і правоохоронних системах, а також погодити низку законів із європейськими аналогами. Про це повідомив Андрій Єрмак, голова Офісу президента України.
Він перелічив умови, які, згідно з рекомендаціями Європейської комісії (ЄК), потрібно виконати Києвом перед початком перемовин щодо вступу до ЄС: прийняття та впровадження законодавства про процедуру відбору суддів Конституційного суду України, в т. ч. процес попереднього відбору на основі оцінки їхніх чеснот і професійних навичок, відповідно до рекомендацій Венеційської комісії; завершення перевірки доброчесності кандидатів у члени Вищої ради юстиції та відбір кандидатів до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України; подальше посилення боротьби з корупцією, зокрема, на високому рівні. Завершення відбору та призначення нового директора Національного антикорупційного бюро та керівника Спеціальної прокуратури України; забезпечення відповідності законодавства щодо боротьби з відмиванням грошей стандартам Групи з фінансових заходів; прийняття комплексного стратегічного плану реформування всього правоохоронного сектору як частини безпекового середовища України; має запрацювати «антиолігархічний» закон; необхідно привести законодавство про ЗМІ у відповідність до європейського аудіовізуального законодавства; необхідно завершити реформу законодавчої бази з прав національних меншин, яка зараз готується згідно з рекомендаціями Венеційської комісії, та розробити механізми її впровадження.
Завдання для Києва зараз — зробити все це максимально швидким. Якщо ж ні — то Україну можуть позбавити статусу кандидата в члени ЄС.

Катря Юськів, «Кореспондент»

До слова
Український уряд 17 червня ухвалив рішення про припинення дії угоди з РФ про безвізовий режим. Про це повідомив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України. «Остаточно розриваємо зв’язки з Росією. Для протидії безпрецедентним загрозам національній безпеці, суверенітету та територіальній цілісності нашої держави уряд на виконання доручення президента України ухвалив рішення про припинення дії угоди з РФ про безвізовий режим», — уточнив він і додав, що росіяни не зможуть потрапити в Україну без отримання візи з 1 липня. А 19 червня Верховна Рада України ухвалила закон, який забороняє відтворювати російську музику у медіа та громадських просторах. Про це першим повідомив Ярослав Желєзняк, народний депутат України. За ухвалення цього закону проголосували 303 депутати. Відтепер в Україні забороняється публічно виконувати та показувати фонограми, відеограми та музичні кліпи, якщо це твір громадянина країни, оголошеної в Україні аґресором. Також парламент ухвалив закон, який забороняє імпорт і розповсюдження книг та іншої видавничої продукції з РФ, Білорусі та окупованих територій України.

About Author

Meest-Online