Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Нашивки для в’язнів

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Нашивки для в’язнів

Естонська влада розділила засуджених на кілька груп за рівнем володіння ними основ­ною мовою країни. Тепер на одязі ув’язнених з’явилися спеціальні нашивки із цією інформацією. Росіяни, які взагалі не розмовляли естонською, залишилися непозначеними — їм на груди не почепили нічого. Тих росіян і ув’язнених інших національностей, які трохи розуміють естонську, позначено літерою А. В’язні, які володіють естонською на середньому рівні, отримали на груди букву В. А тим, хто досконало володіє естонською, нашивається буква С. «Кінцевий результат усього цього позначення полягає в тому, що в іншомовного немає жодної нашивки, а естонцю її прикріпили на знак того, що він розмовляє на своїй землі рідною мовою, тобто естонською. Для мене це — принизливо», — написав у листі один із в’язнів.

У Міністерстві юстиції, яке очолює Крістен Міхал, представник провідної правлячої Партії реформ, підтвердили факт нововведення. Водночас, Мовна інспекція країни не змогла назвати жодного документа, який би обґрунтовував такі дії. А естонські журналісти й експерти проводять скандальні паралелі з гітлерівським режимом та переслідуваннями євреїв.

«Це нагадує мені Голокост, під час якого євреям прикріплювали на груди жовту зірку Давида, — каже Урмас Сутроп, директор Інституту естонської мови. — В Естонії євреїв затаврували таким чином 11 вересня 1941-го». Крім того, їм заборонили користуватися громадським транспортом, ходити до школи чи навіть по тротуару. Тих, що не були убиті до того, як їм почепили зірку, убили потім. «Аби таке ніколи й ніде не повторилося, неприпустимо вішати на людей ярлики через їхню національність або рідну мову», — уважає п. Сутроп. Він закликає суспільство «відмовитися від таврування людей, у тому числі ув’язнених, на підставі їхньої національності або рідної мови».

Нагадаємо, що в Естонії гостро стояло питання щодо російської мови як другої державної. Коли журналісти запитали в президента країни, чому російська в Естонії не є офіційною мовою, він назвав російську «мовою окупаційної влади» й сказав, що цього не повинно бути.

Василь Нетудихата

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply