Новини для українців всього свту

Friday, Aug. 12, 2022

Нагинай гіляку, доки молода: наймолодші політики в СНД

Автор:

|

Липень 20, 2017

|

Рубрика:

Нагинай гіляку, доки молода: наймолодші політики в СНД

Білорусів дуже цікавить, звідкіля взялася загадкова 21-річна красуня Крістіна Неверо

Нещодавно заступником міністра освіти Узбекистану був призначений 22-річний Алішер Садуллаєв. Ще один молодий управлінець — 25-річний Олімжон Туйчієв — зайняв посаду заступника генерального директора місцевої Агенції з науки і технологій.
Тижневик «Міст» вирішив пригадати й інших юних урядовців у країнах колишнього СРСР. Почнемо, звісно ж, з України. 25-річна Анастасія Дєєва, призначена в жовтні минулого року заступником міністра внутрішніх справ з питань євроінтеграції, досі викликає чимало глузливих коментарів у соціальних мережах. За дев’ять місяців вона не запам’яталася нічим, крім вимог гендерного рівноправ’я в поліції та пропозиції створити пожежні загони на добровільній основі. Про всі свої ініціативи заступник міністра дисципліновано повідомляє у Facebook, де офіційна інформація химерно перемішується з особистими враженнями та ліричними міркуваннями про сенс життя.
Викликають питання і щедрі премії п. Дєєвої, які щомісяця сягають 19-20 тис. грн. Сама чиновниця пояснює це «інтенсивністю» своєї роботи. Остання ініціатива заступниці міністра й узагалі була схожа на новину зі світу шоу-бізнесу: в рамках благодійної акції «Місяць доброти» на аукціон була виставлена… можливість поснідати з ефектною красунею. Щоправда, і тут вийшла якась плутанина: спершу переможцем назвали Олену Фесюн, котра оголосила ставку в 11 млн грн, та згодом учасниця заявила, що «помилилася». В результаті сніданок продали за 10 тис. і 10 грн, які передали на купівлю апаратів штучної вентиляції легень для дитячої клініки Інституту нейрохірургії.
Наталія Бойко, 27-річна заступник міністра енергетики та вугільної промисловості України, теж курує євроінтеграцію. Компрометуючих світлин Бойко в соцмережах поки що не помічено, однак медіа активно обговорюють її доходи: у декларації за 2016 рік вона вказала 1 млн грн плюс нерухомість у вигляді квартири та гаражу. Недоброзичливці кажуть, що без батька, Андрія Бойка, члена Вищої ради правосуддя, молода чиновниця не добилася б настільки вражаючого кар’єрного зростання.
Також нагадаємо, що у жовтні 2015го начальником Одеської митниці була призначена 26-річна Юлія Марушевська, котра входила в команду Михайла Саакашвілі, екс-голови Одеської обласної державної адміністрації. З травня ц. р. п. Марушевська також додала до назви своєї посади префікс «екс».
У Білорусі ж із молодими кадрами справа складніша. Наймолодший міністр очолює відомство житлово-комунального господарства. Олександру Терехову було 36 років, коли він зайняв цю посаду у листопаді 2014-го, а середній вік білоруський міністрів — 55 років.
Щоправда, зараз білорусів більше цікавить загадкова красуня, котра супроводжувала Олександра Лукашенка на нещодавньому республіканському фестивалі «Купали». Як виявилося, супутницею глави держави стала 21-річна фотомодель Крістіна Неверо, котра раніше ніколи не з’являлася на людях разом із главою держави, пише «Наша нива». Відомо, що ефектна брюнетка цього року отримала диплом Вітебського державного технологічного університету за фахом «фінанси», тож, можливо, незабаром тутешній міністр фінансів отримає нового заступника. Тим більше, що п. Неверо є активісткою Білоруської республіканської спілки молоді. Це найбільше в країні молодіжне об’єднання, яке підтримується особисто президентом, зокрема колись п. Лукашенко назвав цю організацію «своєю дитиною».
Поки що зарано думати про державну посаду 13-річному Миколці Лукашенкові, хоча військові паради в Мінську разом із татком він почав приймати ще з чотирьох років. З іншого боку білоруський президент кілька разів називав улюбленця своїм можливим наступником. У Лукашенка два дорослих сини — Віктор і Дмитро — від вчительки Галини Желнерович, із котрою він одружений із 1975 року. Хоча разом вони не живуть вже багато років, бачаться вкрай рідко, але офіційно не розлучені. Молодший син Микола з’явився на світ поза шлюбом, причому, хто його мати, досі невідомо.
Найяскравіші молоді представники еліти Казахстану — 28-річний Шингіс Мукан, заступник акима (губернатора) Атирауської області та 29-річний Абай Іскандиров, віце-міністр економічного розвитку та торгівлі. Хоча ці молодики мають дипломи престижних європейських університетів, своїм високим становищем зобов’язані належністю до впливових у країні кланів, а не власним успіхам.
Зрештою, в усій Середній Азії надзвичайно велику роль в політиці відіграють саме родинні зв’язки. Так, на початку 2017-го Емомалі Рахмон, президент Таджикистану, призначив свого 28-річного сина Рустама Емомалі міським головою Душанбе (мерів у цій країні не вибирають, їх призначає глава держави). До цього Рустам очолював Агенцію з боротьби з корупцією та фінансового контролю, будучи наймолодшим генералом на теренах усієї Співдружності Незалежних Держав (СНД).
А щойно в липні 39-річна донька Рахмона Озода отримала ранг державного радника юстиції, який є найвищим в органах юстиції та прокуратури. Як повідомляється таджицька редакція «Радіо Свобода», донька президента вже рік очолює виконавчий апарат батька. В ієрархічній драбині уряду вона перебуває на сходинку нижче за першого віце-прем’єра. Загалом у президента Таджикистану дев’ятеро дітей: сім доньок і два сини. Всі вони займають високі посади в уряді.

Ігор Берчак

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply