Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

На Сицилії заборонили хрещених батьків

Автор:

|

Листопад 10, 2021

|

Рубрика:

На Сицилії заборонили хрещених батьків
Сцена з фільму «Хрещений батько»

На острові Сицилія вирішили заборонити хрещених батьків. Сальваторе Грістіна, генеральний вікарій Катанії, пояснив цю заборону тим, що постать хрещеного батька, яка колись грала важливу роль у релігійному вихованні, тепер втратила духовне значення. Вона стала формальністю або способом зміцнити становище сім’ї. На роль хрещених батьків запрошують впливових людей, у яких є десятки похресників.
Наприклад, у самого Сальваторе Грістіни є 15 хрещеників, а у колишнього президента Сицилії Сальваторе Куффаро — близько 20. При цьому, за словами останнього, він прийняв лише 5 % від усіх пропозицій стати хрещеним батьком, що йому надходили. «Попри те, що думають деякі священники, я приділяв увагу всім своїм хрещеникам і наставляв їх відвідувати католицьку школу», — заявив колишній президент.
Хоча фігура хрещеного батька втратила свій релігійний зміст, вона й досі залишається важливою сполучною ланкою між сіцілійськими сім’ями. А соціальне значення постаті хрещеного батька використовує мафія, і це могло зіграти свою роль у забороні на хрещених батьків у Катанії. Італійські прокурори відстежують, кого хрестили боси злочинного світу, щоб збагнути, як вони поширювали свій вплив. А вдови мафіозних босів у суді викривали справжніх Юд, які зрадили узи хрещення. У найвідомішому фільмі про італійську мафію — «Хрещений батько» — детально показали сцену хрещення.
2017 року сицилійський єпископ Мікеле Пеннізі розкритикував священника з містечка Корлеоне, що входило до його єпархії, за те, що той дозволив синові Сальваторе Ріїни, колишнього боса сицилійської злочинної організації «Коза ностра» — стати хрещеним батьком одного з народжених у Корлеоне дітей. Незабаром після цього випадку владика Пеннізі запровадив у своїй єпархії десятирічну заборону на участь членів мафії в обряді хрещення. «Мафія завжди запозичувала у Церкви термін хрещений батько, щоб надати своїм босам вигляд релігійної респектабельності, хоча насправді ці два світи зовсім несумісні», — заявив єпископ, який послідовно виступав проти мафії і 2008-го навіть став об’єктом погроз через те , що заборонив людям, чий зв’язок із мафією було доведено, брати участь у церемоніях похорону.
Відсторонити мафіозних босів від церемонії хрещення намагалися і в італійській провінції Реджо-ді-Калабрія, яку від Сицилії відокремлює Мессинська протока й яка є батьківщиною злочинної організації «Ндрангета». 2014 року єпископ Джузеппе Фіоріні Морозіні також запропонував ввести десятирічну заборону на призначення хрещених батьків, зокрема, й через те, що ця постать стала предметом експлуатації з боку мафії. Однак його пропозицію у Ватикані не прийняли.
Як повідомляв «Міст», бос «Коза ностри» вийшов на волю.

Олена Буркало, «Кореспондент»

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply