Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Мітинґ у Франкфурті-на-Майні

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Мітинґ у Франкфурті-на-Майні

Понад 15 тис. осіб зібралося 19 травня у Франкфурті-на-Майні на демонстрацію протесту «проти капіталізму, банків і політики економії Європейського Союзу» (ЄС). Для охорони громадського порядку в центр міста було стягнуто близько 5 тис. поліцейських. Маніфестація пройшла мирно, попри те, що число демонстрантів, які приїхали в місто з усіх кінців Німеччини, зростало щохвилини. Організатори протестної ходи — низка німецьких об’єднань лівого спектру, політичних партій і профспілок — пообіцяли, що участь у ній візьме не менш як 40 тис. людей.

За словами представників поліції, на автомагістралях навколо Франкфурта-на-Майні виникли «чималі проблеми з дорожнім рухом». Правоохоронці були змушені розгорнути на шляхах пункти контролю. «Ми повинні рахуватися з тим, що до лав демонстрантів намагаються проникнути особи, схильні до застосування насильства», — пояснив один поліцейський. Тому, за його словами, перевірялися насамперед автобуси, що прямували у Франкфурт-на-Майні. Такий контроль дав змогу ідентифікувати й не пропустити в місто знаних у поліції потенційних порушників спокою.

До демонстрації приєдналися також делеґації низки організацій лівих сил із Греції, Іспанії та Португалії. Можливо, тому промови на мітинґу, що передував ході, перекладали англійською. Оратори розкритикували політику ЄС в умовах нинішньої фінансової кризи: такий курс призвів до того, що держави, подібні до Греції, змушені рахуватися з «нелюдськими заходами з економії» й «утиском їхнього суверенітету».

 Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply