Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Лукашенко відмовив Путіну і виграв вибори

Автор:

|

Жовтень 15, 2015

|

Рубрика:

Лукашенко відмовив Путіну і виграв вибори

Олександр Лукашенко виступив господарем зустрічі

У жовтні ц. р. Путін розпорядився підписати угоду про створення російської авіабази в Білорусі. База мала розташовуватися в місті Бобруйськ, за 150 км від українсько-білоруського кордону. Торік командувач Військово-повітряних сил РФ заявляв, що країна планує розмістити на майбутній авіабазі винищувачі Су-27. Однак представники білоруської опозиції влаштовували в Мінську акцію проти розміщення в Білорусі російської військової бази.
Їх несподівано підтримав президент Білорусі. «Мови про те, щоб розмістити російську авіабазу на території Білорусі, ніколи не велося», — заявив Олександр Лукашенко. «Я нічого про це не знаю», — зазначив він. — Нам не потрібна база сьогодні. Тим більше військово-повітряні сили. Нам потрібні певні озброєння. Про що я публічно також казав Путіну і раніше Медведєву».
А 11 жовтня відбули чергові вибори президента Білорусі. Їх очікувано поспіль виграв чинний глава республіки. За нього проголосували 83,49 % виборців. Найближчий конкурент «переможця» — представник громадянської кампанії «Кажи правду» Тетяна Короткевич — набрала 4,42 %. Третє місце зайняв голова Ліберально-демократичної партії Сергій Гайдукевич (3,32 %), а четверте — лідер Білоруської патріотичної партії Микола Улахович (1,67 %). Лідія Єрмошина, голова Центральної виборчої комісії, наголосила, що проти всіх кандидатів проголосували близько 6 % виборців. Сергій Гайдукевич і Микола Улахович відразу ж привітали главу держави з перемогою.
Для п. Лукашенка це вже п’ята перемога на виборах, уперше він став президентом Білорусі 1994 року. На минулих виборах 2010-го він набрав трохи менше 80 %. За це до російської-української війни його називали «останнім диктатором Європи».
Відомі білоруські опозиціонери Микола Статкевич, Володимир Некляєв і Анатолій Лебедко відмовилися визнавати результати цих виборів. «Зіграний білоруським режимом виборчий спектакль виборами не вважаємо і ці вибори не визнаємо», — заявив п. Некляєв. На його думку, «це — знущання над народом, знущання над громадянами Білорусі». «Ми закликаємо міжнародне співтовариство саме так оцінити те, що відбулося 11 жовтня, і ці вибори в жодному разі не визнавати», — додав політик.
Згідно з Конституцією Білорусі, президент обирається на п’ять років. 2004-го в країні відбувся референдум, за підсумками якого з Основного закону вилучили обмеження на кількість президентських термінів.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply