Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

Кремль хотів влаштувати путч у ФРН

Автор:

|

Грудень 14, 2022

|

Рубрика:

Кремль хотів влаштувати путч у ФРН
Засідання Бундестагу

У Федеративній Республіці Німеччина (ФРН) минулого тижня затримали 25 осіб, які планували державний переворот. 3 тис. правоохоронців обшукали більше 130 будинків, квартир, офісів і складських приміщень по всій країні. Заходи проводили у багатьох федеральних землях Німеччини, а також у Тиролі та Нижній Австрії. Загалом у причетності до підготовки до путчу підозрюють 52 людей. «Це один із найбільших процесів у справі про тероризм за багато років. Він відрізняється від подібних справ не лише своїм розмахом і широко розгалуженою структурою з різними підгрупами, а й складом обвинувачених: серед змовників були навіть принц із давнього німецького шляхетного роду, колишній член парламенту, а також колишній командир спеціального підрозділу Бундесверу», — повідомили у німецькій прокуратурі.
Поліція зараз перевіряє зв’язки заколотників із Російською Федерацією (РФ). Екстремісти контактували з російськими офіційними особами у прагненні встановити новий лад у ФРН після повалення уряду в Берліні. За версією слідства, підозрювані планували збройний напад на Бундестаг і захоплення депутатів у заручники.
Посольство РФ негайно ж заперечило зв’язки зі затриманими путчистами. «Російські дипломатичні та консульські установи в Німеччині не підтримують жодних контактів з представниками терористичних груп або інших незаконних утворень», — учергове збрехали російські дипломати.
Натомість німецька поліція має інформацію, що члени ультраправої організації «Громадяни Рейху» та колишні військові державний переворот планували з листопада 2021 року. Вони розраховували взяти штурмом Бундестаг і захопити владу в країні.
Ватажком групи є Гайнріх Рейс на прізвисько принц Генріх XIII. 71-річний чоловік мешкає у Франкфурті-на-Майні. Центральною фігурою в організації також є Рюдігер фон П, колишній командир німецьких десантників. До групи належить і Біргіт Малсак-Вінкеманн, колишня депутатка парламенту від партії «Альтернатива для Німеччини». Серед обвинувачених є й кілька колишніх солдатів Бундесверу.
Більшість заколотників — члени екстремістського руху «Громадяни Рейху». Вони не визнають Федеративну Республіку й її демократичні структури, а хочуть замінити її новою державою на кшталт Німеччини взірця 1871 року — імперією під назвою «Другий Рейх». Члени руху також часто відмовляються сплачувати податки, конфліктують із владою. Управління захисту Конституції приписує цьому руху близько 21 тис. послідовників.
Під час рейду в Баварії 2016 року «громадянин Рейху» поранив чотирьох поліціянтів. Один із них від отриманих травм помер у лікарні. Хоча в нього хотіли просто конфіскувати зброю у мисливця. Прокуратура також має ще 27 підозрюваних, які є представниками іншого руху. Правоохоронці наразі не знають назви цієї організації.
Вочевидь, терористи припускали, що в ФРН спалахнуть протести. У їхньому уявлені частина силовиків тоді б виявила солідарність із терористичним рухом, що призвело б до повалення влади. При цьому члени асоціації усвідомлювали, що цей «проєкт» міг бути реалізований лише з використанням військових засобів і насильства щодо представників держави. Згідно з висновками прокуратури, члени групи не сприймають державні інститути та демократію в Німеччині, ймовірно, тому й планували домогтися зміни системи силою.
У прокуратурі ФРН заявили, що серед 25 заарештованих, яких підозрюють у плануванні путчу, є й громадянка РФ. За даними слідчих прокуратури, вона допомагала лідеру групи встановити контакти з Москвою. Організатори перевороту сподівалися, що Росія зіграє одну з центральних ролей у створенні нового державного ладу.
А Олег Ніколенко, речник Міністерства закордонних справ України, розповів, що громадянам ФРН зараз розсилають фальшиві листи з пропозицією вступати за грошову винагороду в іноземний леґіон України нібито від імені генерального консульства України в Дюссельдорфі. «Жодних таких повідомлень українська консульська установа не надсилала», — наголосив він і додав, що Україна розглядає розсилання фейкових листів як частину дезінформаційної кампанії ворога, що має на меті дискредитувати українську дипломатію, а також підірвати підтримку України з боку Німеччини й її громадян.
Але є в цьому і позитивний момент. Після інформації про спробу путчу з боку Кремля уряд ФРН остаточно позбувся ілюзій та вагань і оприлюднив новий список озброєння, яке нададуть Україні в рамках військової допомоги. Берлін обіцяє надати Україні: 18 одиниць 155-мм самохідних артилерійських установок RCH 155; 20 бронетранспортерів Dingo; два танкові тягачі M1070 Oshkosh; 80 пікапів; 90 засобів протидії дронам; сім вантажівок 8 x 6 зі змінною системою завантаження. Проте з міркувань безпеки інформацію про способи та терміни достачання озброєння не публікуватимуть.
Своєю чергою, США підтримають передачу Україні німецьких танків Leopard 2. Про це повідомила Марі-Агнес Штрак-Циммерман, голова оборонного комітету Бундестагу. За її словами, американські партнери очікують, що Німеччина виконає свої зобов’язання. «Ми не повинні залишати Україну віч-на-віч (з аґресією РФ. — Ред.). Їй потрібні танки», — зазначила депутатка.
Як повідомляв «Міст», Кремль готує державний переворот у Молдові.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply