Новини для українців всього свту

Saturday, Nov. 27, 2021

Корупційний скандал в Австрії

Автор:

|

Жовтень 16, 2021

|

Рубрика:

Корупційний скандал в Австрії
Александр Шалленберґ

Себастьян Курц, федеральний канцлер Австрії, оголосив, що йде зі своєї посади. Рішення піти у відставку він прийняв на тлі корупційного скандалу. «Зараз нам потрібно мати стабільні умови. Тому, щоб вийти з тупикової ситуації, я хочу запобігти хаосу та забезпечити стабільність», — заявив п. Курц і запропонував зробити своїм наступником Александра Шаленберґа, міністра закордонних справ країни.
Раніше він заперечував свою причетність до можливих корупційних дій, які йому закидає австрійська прокуратура. А також висловив переконання, що не існує доказів того, що він чинив будь-який вплив на проведення соціологічних досліджень. Також чоловік «на тисячу відсотків» запевнив, що не виписував жодних фіктивних рахунків, які мають стосунок до проведення таких досліджень, і не був якимось іншим чином до них причетний.
Своєю чергою, Вернер Коґлер, віце-канцлер і лідер «зелених», які разом із Австрійською народною партією створили парламентську коаліцію, заявив, що обвинувачення на адресу п. Курца справляють «жаливі враження та викликають запитання». «Ми не можемо перейти до порядку денного, в цих умовах дієздатність федерального канцлера поставлена під сумнів», — зазначив він. На це п. Курц заявив, що якщо «зелені» не хочуть продовжувати співпрацю і хочуть шукати іншої більшості у парламенті, то це варто прийняти.
Опозиційні партії в австрійському парламенті — соціал-демократи, «Нова Австрія» й Австрійська партія свободи — наполягали на відставці канцлера.
Напередодні прокуратура Австрії, що займається антикорупційними справами, підтвердила, що веде розслідування щодо п. Курца і ще дев’ятьох осіб, яких підозрюють у зловживанні довірою, хабарництві та корупції. За версією слідства, з 2016-го по 2018 рік Міністерство фінансів країни використовувало бюджетні кошти для фінансування рекламних оголошень в одній із австрійських газет в обмін на розміщення опитувань громадської думки, вигідних для партії Курца.
Відтак новим федеральним канцлером Австрії став Александр Шалленберґ. Федеральний президент Александр Ван дер Беллен 11 жовтня привів його до присяги. Александр Шалленберґ народився 1959 року в Швейцарії у сім’ї дипломатів. 1997-го почав службу в Міністерстві закордонних справ Австрії. Очолив відомство у червні 2019 року. Також займав ключові посади в тимчасовому уряді, який був сформований, коли колишній канцлер Себастьян Курц переобирався 2019-го.
Як повідомляв «Міст», уряд Себастьяна Курца пішов у відставку.

About Author

Meest-Online