Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Король Іспанії — персона нон-ґрата

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Король Іспанії — персона нон-ґрата

Короля Іспанії Хуана Карлоса I визнано персоною нон-ґрата в містечку Берзі в іспанській Каталонії. Таке рішення було ухвалене на засіданні міської ради й опубліковане на офіційному сайті містечка, населення якого ледве перевищує 17 тис. осіб. Коментарів щодо заяви мешканців Берги з боку королівського двору наразі не надходило. Випадок із каталонцями став новим витком у скандалі, що вибухнув навколо поїздки монарха в Африку в середині квітня ц. р. для участі в полюванні на слонів.

Поїздка Хуана Карлоса I до Африки викликала різке засудження низки представників політичних сил країни й екологів. Політики заявляли, що королю варто попросити вибачення у своїх підданих за те, що у важкі часи, коли Іспанія переживає фінансову й економічну кризу, монарх вирушив розважатися в Африку. Своєю чергою, активісти Всесвітнього фонду дикої природи (WWF) Іспанії вважають, що участь короля, який є почесним головою фонду, у полюванні на слонів завдала серйозної шкоди репутації організації. Керівництво фонду ініціювало процес відставки монарха з посади почесного голови WWF Іспанії.

Хуан Карлос I уже офіційно попросив вибачення у свого народу за цей учинок, заявивши, що він «припустився помилки» й «такого більше ніколи не трапиться». Згідно з опитуванням, проведеним іспанським виданням El Mundo, 70 % іспанців прийняли вибачення іспанського монарха Хуана Карлоса I та пробачили йому скандальну поїздку.

 Сніжана Непийпиво

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply