Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 29, 2021

Кінець енерґетичного диктату

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

Кінець енерґетичного диктату

«Газпром» — політично-економічна зброя Кремля

Російська компанія «Газпром» 8 липня ц. р. була визнана неплатоспроможною за своїми контрактами купівлі-продажу природного газу у зв’язку з тривалою світовою економічною кризою та введеними західними країнами економічними санкціями проти Російської Федерації (РФ). Про це написав журнал «Нафта, газ, і мінеральні ресурси Туркменістану», що видається, зокрема, за участю Міністерства нафтогазової промисловості Туркменістану. Нагадаємо, що «Газпром» із початку 2015 року не платить за своїми боргами корпорації «Туркменгаз» за постачені обсяги туркменського природного газу.
Водночас італійська компанія Saipem розірвала контракт на будівництво першої нитки
газогону «Турецький потік» із компанією South Stream Transport B. V, власником якої
є «Газпром».
А вже наступного дня суд Румунії наклав арешт на рахунки російської компанії «Лукойл». Загальна вартість за арештованих активів оцінюється 2 млрд EUR. Як повідомив представник прес-служби суду, арешт пов’язаний із розслідуванням справи про відмивання грошей та ухиляння від сплати податків.
Ще 2014 року на нафтопереробному заводі в румунському місті Плоєшті було проведено обшуки та вилучено бухгалтерські документи. Слідчі дії відбулися у 23 офісах компаній, що належать «Лукойлу». Обшуки було проведено в рамках розслідування карної справи про ухилення від сплати росіянами податків і відмиванням грошей. У результаті цих порушень Румунії було завдано збитків на суму 230 млн EUR.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply