Новини для українців всього свту

Saturday, Dec. 4, 2021

Керівництво Єгипту передасть владу

Автор:

|

Грудень 01, 2011

|

Рубрика:

Керівництво Єгипту передасть владу

Вища рада збройних сил, що править Єгиптом, погодилася на низку кроків, які мають ґарантувати передачу влади цивільному законно обра­ному керівництву. Угоди було досягнуто на перемовинах Самі Анана, начальника Генерального штабу єгипетської армії, і представників провідних політичних сил Єгипту. Домовленості, зокрема, передбачають формування уряду національного порятунку та проведення президентських виборів у першій половині 2012 року. За деякими даними, вибори глави держави можуть відбутися 30 червня.

Крім того, військовики зобов’язалися покласти край насильству на площі Тахрір і на інших майданах, де проходять демонстрації. А міжнародна правозахисна організація Amnesty International зазначила, що нинішня тимчасова влада Єгипту — жорсткіша за режим Хосні Мубарака.

Досягнута угода також обіцяє виплату компенсацій сім’ям загиблих і особам, постраждалим під час листопадових подій. Рада ґарантує свободу демонстрацій в Єгипті й погоджується випустити з-під арешту всіх, кого було тоді затримано. Хусейн Тантауї, голова Вищої ради збройних сил, виступив зі зверненням до нації. Як зазначали спостерігачі, від того, що саме почує народ, залежатиме подальший розвиток подій у Каїрі, де за останні дні в запеклих сутичках демонстрантів із поліцією загинуло понад 30 осіб, і в усій країні.

Зазначимо, що напередодні подав у відставку прем’єр-міністр країни Ісам Шараф. Фельдмаршал Тантауї оголосив, що Вища рада прийняла відставку уряду пана Шарафа, але сьогоднішній кабінет виконуватиме свої обов’язки аж до формування нового уряду. Очільник правлячої в Єгипті Вищої ради збройних сил доручив колишньому прем’єр-міністру Камалю аль-Ганзурі сформувати новий Кабінет міністрів. Камаль аль-Ганзурі, 1933 року народження, обіймав посаду керівника уряду Єгипту з 1996 до 1999 рр. і завоював неабияку популярність і авторитет.

Петро Йосип

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply