Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Європа страйкує

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Європа страйкує

Велика Британія страйкує: на акцію проти скорочення пенсій вийшло майже півмільйона людей. Держслужбовців обурило, що у своїй парламентській промові королева Єлизавета ІІ наголосила на необхідності зниження пенсійних виплат і підвищення пенсійного віку. Профспілки вивели на вулиці вчителів, лікарів і прикордонників. А поліцейським, яким не дозволяли приєднатися до страйку, довелося взяти вихідний. 20 тис. полісменів промарширували центром міста, на деякий час перекривши рух транспорту. Вони вже пообіцяли, що продовжать акцію в липні, коли місто прийматиме Олімпіаду.

Нагадаємо, що 10 лютого ц. р. бельгійські пожежні, протестуючи у Брюсселі проти запропонованої федеральним урядом пенсійної реформи, облили піною з вогнегасників поліцейських, котрі перекрили їм шлях. А торік близько 2 млн британських держслужбовців вирішило влаштувати страйк проти пенсійної реформи. Пізніше лондонська поліція заарештувала щонайменше 75 учасників акції протесту проти пенсійної реформи. Загалом у демонстрації, за оцінками профспілок, узяло участь майже 25 тис. осіб. Проти збільшення пенсійного віку мітинґували також у Болгарії. Три дні поспіль працівники Болгарських державних залізниць проводили протестну акцію.

Ця проблема знайома й українцям. 1 жовтня 2011-го в країні почав діяти Закон «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи». Цей документ передбачає, зокрема, поетапне підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років. Крім того, заплановано збільшення термінів виходу на пенсію для чоловіків-держслужбовців із 60 до 62 років.

Андрій Підкуймуха

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply