Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Європа — проти України

Автор:

|

Травень 04, 2012

|

Рубрика:

Європа —      проти України

Ганс-Юрґен Гаймзьот (на фото), посол Федеративної Республіки Німеччина (ФРН) в Україні, повідомив, що наразі Угоду про асоціацію між Європейським Союзом (ЄС) і Україною не може бути підписано. «Я не бачу жодних ознак того, що документ буде підписано», — сказав дипломат. Він нагадав, що на підписання угоди повинні дати згоду всі країни-члени ЄС.

«Усі можливі терміни або дочасне застосування певних частин угоди, про що заявляла українська сторона, не мають жодних підстав. Потрібно усвідомити: тільки Рада міністрів ЄС ухвалює рішення про підписання, а не Європейська комісія. Саме Рада міністрів 27 країн-членів ЄС, і при цьому рішення має бути одноголосним», — наголосив амбасадор.

Як писав «Міст», Карел Шварценберґ, перший віце-прем’єр уряду та міністр закордонних справ Чехії, заявив, що його держава не має наміру ратифікувати Угоду про асоціацію України з ЄС, навіть якщо її буде погоджено й підписано. 30 березня Україна та Євросоюз парафували угоду. У грудні 2011 року Україна та ЄС завершили перемовини щодо Угоди про асоціацію, які вели з вересня 2008 року. При цьому документ парафовано не повністю: Україна та ЄС домовилися доопрацювати положення угоди, які стосуються зони вільної торгівлі.

А Йоахім Ґаук, федеральний президент ФРН, відмовився від участі в зустрічі державних лідерів центральноєвропейських країн, яка має відбутися в середині травня ц. р. у Ялті. Своє рішення п. Ґаук ухвалив, проконсультувавшись із Анґелою Меркель, канцлером ФРН. Такий крок було зроблено на тлі серйозного занепокоєння керівництва Німеччини долею колишнього українського прем’єра Юлії Тимошенко. Гайнц Фішер, президент Австрії, також не братиме участі в Ялтинському саміті глав держав Центральної Європи. На саміт, імовірно, не приїде й президент Чехії.

У німецькій пресі з’явилася інформація, що Анґела Меркель може бойкотувати ігри чемпіонату Європи з футболу 2012 року, які проходитимуть в Україні. Der Spiegel 29 квітня повідомив, що п. Меркель «рекомендує німецьким міністрам утриматися від поїздок на матчі збірної країни» до Львова та Харкова, якщо до початку чемпіонату (8 червня) «не буде звільнено з-під варти екс-прем’єра України Юлію Тимошенко».

«Ще немає точного рішення щодо того, поїде чи ні федеральний канцлер на матчі Євро. Однак відповідне рішення буде прийматися з урахуванням подальшого розвитку ситуації», — заявили в Міністерстві преси та інформації ФРН, підтвердивши, що позиція федерального уряду стосовно п. Тимошенко «залишається незмінною». Згідно з результатами опитування, проведеного соціологічним інститутом Emnid, 52 % німців підтримують бойкот матчів в Україні канцлером і членами Кабінету міністрів.

П’єр Фердінандо Казіні, екс-голова нижньої палати парламенту Італії, написав у статті для газети Іl Мessaggero, що ЄС повинен розглянути можливість «певної форми бойкоту» матчів Євро-2012 в Україні через порушення її владою демократичних норм, зокрема переслідування екс-прем’єра Юлії Тимошенко. Політик зазначив, що запланований на початок літа Євро-2012 може стати гарною нагодою для ЄС продемонструвати, що європейське співтовариство є не лише географічним утворенням, яке залежить тільки від економічної співпраці, а що воно в першу чергу піклується про загальні демократичні цінності.

«За кілька тижнів погляди всього континенту буде спрямовано на Україну, державу, яка також хоче приєднатися до ЄС. Гадаю, що без демагогії, але також із наполегливістю ЄС може та повинен розглянути можливість певної форми бойкоту», — наполягає політик. Екс-голова палати депутатів нагадав, що бойкотувати матчі чемпіонату в Україні на початку березня запропонував колишній очільник італійського уряду Сильвіо Берлусконі на зборах Європейської народної партії, зазначивши, що, незважаючи на відмінності в поглядах, він згоден із тим, що бойкот Євро-2012 в Українi варто організувати.

Натомість у Міністерстві закордонних справ України сподіваються, що інформація німецьких мас-медіа про те, що нібито канцлер ФРН «розмірковує над політичним бойкотом» Євро-2012 в Україні у зв’язку з ув’язненням екс-прем’єр- міністра Юлії Тимошенко, є неправдивою.

 Євген Клен

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply