Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

ЄС перетворять на федерацію?

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

ЄС перетворять на федерацію?

Під час виступу в Європарламенті (ЄП)Жозе Мануель Баррозу, президент Європейської комісії (ЄК), закликав національні країни Європейського Союзу (ЄС) до створення федерації. «Не будемо боятися цього слова: нам потрібно рухатися до федерації національних країн. Європа не може бути технократичною, бюрократичною та дипломатичною. Вона має бути більш демократичною», — заявив він.

На думку п. Баррозу, Європа повинна об’єдну ватися через активні ґлобалізаційні процеси, що вимагає більшої демократії. Причому, як зазначив президент ЄК, також треба об’єднати економічне зростання. «Це — випробування на довіру для країн-членів: ми побачимо, чи вони лише говорять про зростання, чи справді ладні інвестувати в бюджет задля цього», — додав він. Крім того, п. Баррозу зазначив, що якщо Греція дотримуватиметься своїх зобов’язань, то вона залишиться в ЄС.

А Герман ван Ромпей, голова Євроради, після зустрічі з чорногорським президентом Філіпом Вуяновичем повідомив, що Чорногорія вступить до ЄС. Перемовини п. ван Ромпея та п. Вуяновича відбулися в межах щорічної міжрелігійної зустрічі, яка проходила з 9 по 11 вересня в столиці Боснії та Герцеговини.

«Швидке отримання кандидатського статусу та початок діалогу про членство в ЄС є свідченням того, що Євросоюз відкритий для Чорногорії й готовий оцінити індивідуальні досягнення кожної країни у виконанні необхідних стандартів», — зауважив Герман ван Ромпей. Він також поінформував, що ця країна буде наступною державою-членом ЄС після Хорватії, яка приєднається до Євросоюзу 2013 року. Для Чорногорії, яка здобула незалежність 2006-го, інтеґрація в ЄС є одним із найголовніших зовнішньополітичних завдань.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply