Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

Із ЄС хочуть вислати всіх російських шпигунів

Автор:

|

Серпень 07, 2014

|

Рубрика:

Із ЄС хочуть вислати всіх російських шпигунів

Шпигуноманія

За час президентства Путіна спецслужби Російської Федерації (РФ) встановили тотальне шпигунство в країнах Європи. Лишень у Франції зараз діє понад 50 російських шпигунів. Про це повідомив тижневик La Nouvelle Observateur із посиланням на власні джерела у французькій контррозвідці.

«За даними компетентних органів тільки за останні роки чисельність російських агентів зросла удвічі. Зокрема, під дипломатичним прикриттям у посольстві РФ і в консульствах Росії в Ніцці, Марселі та Страсбурзі. Із початком української кризи їхня активність лише посилилася», — стверджує видання.
Згідно з анонімною інформацією, отриманою від французьких контррозвідників, на Службі зовнішньої розвідки (СЗР) РФ у Франції працює більш як 40 таємних агентів Путіна, котрі прикриваються дипломатичним статусом.
«Їхній паризький начальник (на жаргоні спецслужб — резидент) зазвичай обіймає посаду третього секретаря або радника посольства», — пише автор журналістського розслідування.
Водночас, десять шпигунів закріплено за Головним розвідувальним управлінням (ГРУ) Генерального штабу Росії, а їхній справжній бос працює здебільшого, використовуючи легенду «журналіст державної російської інформагенції ИТАР-ТАСС або військово-морського аташе». Інші нишпорки є працівниками Федеральної служби безпеки (ФСБ).
Крім цього, у Франції функціонує відділ «З» російської СЗР, де працюють рядові шпигуни без дипломатичного імунітету — випускники престижної Московської школи розвідки. Росіян цікавлять, у першу чергу, наміри та політика НАТО, Європейського Союзу (ЄС) й ООН, а також настрої у вищій лізі французької влади та політичних партіях. Активне й промислове шпигування.
Зараз центром російського шпигунства в Європі став Брюссель, хоча шпигуни Путіна також діють у Великій Британії та Німеччині. Видання зазначає, що керівництво європейських контррозвідок знає про діяльність росіян і застосовує безліч контрзаходів щодо путінських шпигунів. Понад те, країни Європи мають намір виступити єдиним фронтом і вислати за межі своїх територій усіх путінських нишпорок.
«Лідери європейських країн готові прийняти рішення щодо «синхронної» висилки російських шпигунів зі своїх територій (загалом їх нарахували кілька сотень) у разі, якщо Москва зважиться на військову інтервенцію в Україну», — підсумовує французьке видання.

До слова
Країни ЄС домовилися про зняття обмежень на поставки військових технологій і обладнання в Україну. Міністерство закордонних справ (МЗС) РФ висловило своє невдоволення цим фактом. Як сказано в заяві зовнішньополітичного відомства Росії, рішення Брюсселя не було публічним. На Смоленській площі вважають, що «постанова Євроради не тільки пронизана подвійними стандартами», але й іде врозріз із прийнятими самим Євросоюзом правилами контролю за експортом військових технологій і обладнання». Ба більше, у МЗС РФ «звернули увагу, що на недавньому засіданні Євроради у Брюсселі лідери країн-членів ЄС тихцем домовилися про зняття обмежень на експорт в Україну спорядження, яке може використовуватися для внутрішніх репресій, йдеться в коментарі на сайті російського відомства. Найбільш образливім Москва вважає те, що обмеження, які діяли для України раніше, були введені рішенням Ради ЄС 20 лютого ц. р., тобто в період, коли при владі перебував Янукович і коли на Майдані «тривало жорстке протистояння між збройними націонал-радикалами та фактично беззбройними органами правопорядку». У ЄС заяву російського МЗС проігнорували.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply