Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Хто стоїть за терористичними атаками у Брюсселі?

Автор:

|

Березень 31, 2016

|

Рубрика:

Хто стоїть за терористичними атаками у Брюсселі?

Наслідок теракту в Брюсселі

У столиці України подали арґументи на користь зацікавленості Кремля в кровопролитті у Європі.

«Ті ж режисери»
Як писав «Міст», 22 березня ц. р. у Брюсселі спершу терорист-самогубця підірвав вибуховий пристрій в аеропорту, внаслідок чого загинуло щонайменше 13 людей, а десятки зазнали поранень. Свідки цієї трагедії чули там також постріли та вигуки арабською. Того ж дня в столиці Бельгії пролунали вибухи біля станції метро «Маальбек» і площі Шумана, розташованих неподалік Посольства США й урядових установ Європейського Союзу (ЄС). За різними даними, там загинуло щонайменше десятеро людей.
Але попри те, що відповідальність за ці злочини взяла на себе терористична організація «Ісламська держава» (ІД), того ж дня в Києві пролунали заяви про російський слід у брюссельських вибухах.
Зокрема, Олександр Турчинов, секретар Ради національної безпеки й оборони України, побачив принаймні опосередковану участь Російської Федерації (РФ) у брюссельських терактах. «У кривавого терору, розв’язаного на сході нашої країни, та терактів у Туреччині, Парижі та Брюсселі — одні й ті ж режисери. Свідомо знищуючи цивільну інфраструктуру в сирійських містах, РФ активно стимулювала потужні міґраційні потоки, у яких легко маскувати фундаменталістів і терористів», — сказав він.
Своєю чергою, Василь Грицак, голова Служби безпеки України, зауважив: «Не здивуюся, якщо це є елементом тієї «гібридної війни» РФ. Не беруся стверджувати, але роблю припущення».
А після того, як на це бурхливо відреаґували Дмитро Мєдведєв, прем’єр-міністр, і Марія Захарова, речник Міністерства закордонних справ РФ, п. Грицак пояснив: «Коли глава СБУ або керівник спецслужби робить припущення, він, звісно, спирається на якісь матеріали. У нас є і відкриті, і закриті джерела інформації. Я не можу, на жаль, оприлюднити те, що у нас є в закритому режимі, під грифом».

«Взяв і виказав»
Він також назвав суттєвим арґументом на користь його припущення ганебну заяву Володимира Жириновського, лідера Ліберально-демократичної партії Росії, що теракти у Європі вигідні РФ. «Як на мою думку, п. Жириновський — це той політик, котрий насправді віддзеркалює те, що робиться у російському політикумі. Тобто його вустами промовляє правда — те, що інші бояться сказати, Володимир Жириновський взяв і виказав», — констатував керівник СБУ.
Крім того, п. Грицак розповів про викриття на території України чотирьох транзитних центрів, які переправляли прихильників ІД, зокрема — до Сирії. «Із 25 затриманих іноземців 19 були громадянами РФ», — зауважив він.
Те, що громадяни РФ приєднуються до ІД, він також називає тривожним показником, що свідчить про можливу причетність росіян до терактів у Європі. «Корінь ідеології ІД і «руского міра» — однаковий, і це нас наштовхує на певні думки. Їхній корінь — це винятковість і нетерпимість», — упевнений керівник спецслужби.
Із ним погодився Андрій Ротовський, президент Української PR-ліґи. «Вибухи в Брюсселі могли бути вигідними Росії. Завжди в таких випадках потрібно ставити одне головне питання: «Кому це вигідно?» Ми пам’ятаємо, що через якийсь час після подій у Німеччині були серйозні заяви з НАТО та відповідних правоохоронних органів, які розповідали, що в причинах подій у Німеччині був саме російський слід. Гадаю, що варто прислухатися до того, що сказав п. Грицак, у цьому є логіка», — вважає він.
Категоричніше заявив Андрій Іллєнко, депутат Верховної Ради України: «Москва занурює Європу в хаос». А Зорян Шкіряк, радник міністра внутрішніх справ України, висловився розлогіше: «Теракти в Брюсселі (як і у Франції та Туреччині) руками ісламських бойовиків могли організувати російські спецслужби за прямим наказом Путіна. Мета очевидна — завуальована спроба нахабного шантажу країн ЄС, із огляду на буцімто спільну антитерористичну боротьбу. Ідеться про послаблення тиску на РФ з боку цивілізованого світу».

«У день оголошення вироку»
«У тому, що ІД є продуктом, створеним у Головному розвідувальному управлінні Генерального штабу Збройних сил і Федеральній службі безпеки РФ, особисто у мене сумнівів не виникає. Путін прагне змінити світовий порядок і з цією метою буде продовжувати вбивати безневинних людей по цілому світу. Всі ці терористичні акти — ланки одного великого ланцюга та страшної злочинної схеми, намальованої в Москві», — переконаний п. Шкіряк.
«Крім того, вибухи пролунали саме в день оголошення вироку Надії Савченко. Новина про це мала бути першою у стрічках новин усіх світових інформаційних аґенцій. Натомість головною новиною стали теракти в Бельгії. Я в такі випадкові збіги не вірю», — запевнив він.
Із ним погодився Анатолій Гриценко, колишній міністр оборони України: «Топ-новиною світових медіа сьогодні мав стати путінський вирок Надії Савченко. Але топ-новиною стали теракти в Брюсселі. Збіг?»
«Це схоже на теорію змови, але вибухи в Брюсселі пролунали в день оголошення вироку Надії Савченко», — зауважив і політолог Тарас Березовець. «Підозри про причетність російських спецслужб до брюссельських терактів будуть з’являтися й далі. Якщо об’єктивно подивитися на те, кому могли бути вигідні брюссельські пригоди, РФ буде в цьому списку. Давайте не забувати, що головна мета Путіна — не Україна, а НАТО. Так уважають самі представники Альянсу, — каже він. — Путін прагне показати, що НАТО нездатне захистити свої кордони і своїх членів. По суті, теракти, що сталися, — це напад на члена НАТО, і мала б бути задіяна Стаття 5 Статуту Альянсу».

«З одного центру»
А Віктор Шлінчак, голова правління Інституту світової політики, «на 99,9 % упевнений, що за вибухами в Брюсселі стоїть Москва». «Бо їй це вигідно. І вигідно саме сьогодні. По-перше, щоб відволікти увагу від оголошення вироку п. Савченко. По-друге, продемонструвати НАТО (чия штаб-квартира розташована саме в Брюсселі), що після відходу РФ із Сирії все тільки починається. Недаремно Олексій Пушков, голова комітету Державної думи РФ у міжнародних справах, натякнув на Латвію. Росія доводить усьому світові, що без її «доброї волі» мир у Європі — неможливий. Тобто, за їхньою логікою, усі мають злякатися, сісти за стіл перемовин і домовлятися з Путіним», — пояснив він.
Та й російський політичний оглядач Олег Пономар твердив: «Весь міжнародний тероризм управляється з одного центру, чи це — ІД, курди-комуністи, «Хезболла», чи щось інше. Щоб це зрозуміти, потрібно уважно слухати Сергія Лаврова (міністра закордонних справ РФ. — Ред.) за останні два роки. Тактика — чисто бандитська: втопити світ у страху та запропонувати торг в обмін».
До такого ж висновку дійшов і Олексій Їжак, політичний оглядач київського часопису «Дзеркало тижня», котрий звернув увагу на те, що п. Жириновський «сказав фразу, яка в багатьох повідомленнях залишилася за кадром: «Нехай вони до нас ідуть і просять нас». «Просять про що? Якщо пропозиція робиться відразу після терактів, то, мабуть, мають просити про те, щоб терактів більше не було», — резюмував журналіст.
Ще один звернений назовні російський голос, що належить п. Пушкову, прозоро натякнув НАТО, що слід, а чого не слід робити у зв’язку з терактами у Брюсселі. «Поки Столтенберґ, себе не тямлячи, бореться з уявною російською загрозою і розміщує війська у Латвії, у нього під носом, у Брюсселі, підривають людей», — зловтішався він.
Андрій Шипілов, російський письменник і журналіст, звернув увагу на одну цікаву річ. Олексій Пушков повідомлення про теракти в Брюсселі виклав у Twitter о 10.15 за московським часом. Тобто, о 8.15 за Брюсселем. Перше повідомлення про вибухи пролунало на бельгійському телеканалі RTL о 8.07. Тоді мова ще не йшла про «теракти». Постає запитання: звідки російський чиновник був настільки поінфорованим?
Олексій Їжак процитував також російського політичного коментатора Сергія Маркова, котрий заявив: «Франція ніяк серйозно не поміняла своєї політики після серії терактів у Парижі. І Бельгія ніяк не поміняє. Гадаю, уже цього року ІД проведе ще серію терактів у якійсь європейській столиці. Найімовірніше, на жаль, у Берліні. РФ і Німеччина мають терміново налагодити співпрацю для запобігання терактам у Берліні, щоб не допустити їх».
«Який зв’язок між війною з ІД, що, як стверджує РФ, веде тільки вона, і можливими терактами у Бельгії та Німеччині, котрі в Сирії не воювали і не воюють? Що так не подобається ІД у бельгійській і німецькій політиці, аж змушує планувати теракти саме у Брюсселі та Берліні? Який зв’язок між намірами ІД і ступенем лояльності цих країн до РФ? Мабуть, немає іншої країни у світі, де європейські теракти викликали б стільки радощів, як у Росії», — зауважив журналіст.

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply