Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 21, 2021

Хто кому потрібен більше?

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Хто кому потрібен більше?

Це не Україні потрібна Європа, а Європейський Союз (ЄС) потребує України, запевнив Александр Кваснєвський, екс-президент Польщі. «Після виборів є шанс іти вперед. Україні не потрібна Європа, а Європі потрібна Україна. Сьогодні ситуація в Україні – не гірша, ніж у цих країнах (кандидатах на членство в ЄС), а в чомусь навіть краща. Це (європейська перспектива) дасть Україні більше шансів слідувати демократичним стандартам, якщо ЄС є головною рушійною силою поступу таких стандартів», — заявив він. Також політик підкреслив, що Брюссель «не знає, де Україна повинна бути», однак якщо Європа хоче залишитися вірною демократичним ідеалам, то їй варто підтримати українську державу.

Водночас, Гюнтер Ферхойген, колишній європейський комісар із питань розширення, повідомив, що колись отримав розпорядження від керівництва ЄС «не давати обіцянок Україні, не давати їй надії». «Ми завжди говорили, що Україна повинна зробити вибір. Але це — неправда. Україна вже зробила вибір. Це ми – ті, хто повинен зробити свій вибір. Ми повинні чітко сказати, що хочемо, щоб Україна була членом ЄС, і вона буде членом ЄС, щойно буде відповідати необхідним критеріям», — наголосив він. За словами політика, Брюссель не повинен висловлювати свого ставлення до справи Юлії Тимошенко, однак із політичної точки зору суд над нею був помилкою.

До слова
Сергій Тігіпко, віце-прем’єр-міністр і міністр соціальної політики України, вважає за доречне провести референдум щодо вступу України до Митного союзу (МС) чи до ЄС. «Якщо виникне така дискусія, вона має бути загальнонародною. І коли знадобиться для цього референдум — і на це треба йти також», — сказав п. Тігіпко. При цьому він зазначив, що наразі підготовка до референдуму з таких питань не ведеться. Окремо віце-прем’єр зауважив, що було би добре, якби після виборів було отримано додатковий стимул для поглиблення співпраці між Україною та МС.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply