Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Хто і як готував замах на критика Кадирова

Автор:

|

Червень 24, 2022

|

Рубрика:

Хто і як готував замах на критика Кадирова
Мохмад Абдурахманов
Тумсо Абдурахманов

У Вищому земельному суді Мюнхена розпочинається судовий процес у справі про організацію замовного вбивства Мохмада Абдурахманова, чеченського опозиціонера та критика Рамзана Кадирова, глави Чечні, та брата Тумсо Абдурахманова, відомого чеченського блогера.
Головним обвинувачений у цій справі — чеченець Валід Д., якому, за даними прокуратури Федеративної Республіки Німеччина (ФРН), 2020 року спецслужби Чечні доручили організувати вбивство Мохмада Абдурахманова. Вчинити злочин обвинувачений не встиг, бо його затримали. Під час обшуку у нього виявили пістолет Макарова з глушником, із якого планував застрелити чеченського опозиціонера.
Судять Валіда Д. за підготовку й організацію тяжкого злочину, а також за порушення закону про зброю. Головним свідком у справі виступає інший чеченець — Тамерлан А. За даними слідства, він мав стати виконавцем цього злочину. Слідство вважає, що Валід Д. звернувся з пропозицією убити Мохмада Абдурахманова до потенційного кілера, але той 17 грудня 2020-го розповів про підготовку замаху самому Абдурахманову.
За даними слідства, адресу проживання Абдурахманова в Німеччині Валіду Д., ймовірно, повідомив один із службовців Відомства з охорони конституції ФРН федеральної землі Мекленбурґ — Передня Померанія. Стосовно цієї особи 2020 року прокуратура ФРН розпочала розслідування за підозрою у розголошенні таємної інформації.
Мохмад Абдурахманов, на якого, за даними слідства, готували замах, виступає на судовому процесі як співпозивач. Його інтереси у суді захищає Йоганна Кюнне. «Мій брат Тумсо Абдурахманов і я публічно критикуємо проросійський режим Рамзана Кадирова. Російський окупаційний режим знищує чеченський народ і пригнічує будь-який протест. Путін дав Кадирову абсолютну владу в Чечні, і для того, щоб йому сподобатися, Кадиров робить усе можливе. Причиною для підготовки мого вбивства стала активна позиція мого брата Тумсо і моя позиція проти проросійського режиму в Чечні. Я впевнений, що наказ убити мене віддало вище керівництво Чечні та схвалив Кадиров. З моменту, коли я дізнався про те, що проросійський режим у Чечні хоче убити мене в ФРН, я не почуваюся у безпеці, але не був здивований. Російський уряд уже намагався вбити мого брата Тумсо, який проживає у Швеції. Знищили критиків Кадирова у Франції, Австрії, Німеччині. Я побоююся наступних можливих замахів на мене та мого брата. Але ми не дамо нас залякати. Очікую, що під час процесу суд врахує політичне підґрунтя цієї справи», — звернувся з письмовою заявою до суду Мохмад Абдурахманов.
У квітні 2021-го суд у Швеції засудив до 12 літ позбавлення волі росіянина, визнаного винним у замаху на Тумсо Абдурахманова у м. Евле у лютому 2020 року. Злочинець проникнув у квартиру блогера, поки той спав, і став бити його молотком по голові. Абдурахманов зумів відібрати у нападника молоток і викликати поліцію. Брати Абдурахманови вимушено покинули Чечню 2015-го. Тумсо стверджує, що це сталося після тиску на нього з боку Іслама Кадирова, далекого родича Рамзана Кадирова, який тоді займав посаду керівника адміністрації голови Чечні.
Тумсо опинився у Польщі, а Мохмад — у ФРН. Та потім Тумсо переїхав до Швеції, де отримав притулок. Мохмад іще бореться за те, щоби легально залишитися в Європі. Раніше йому та його сім’ї двічі відмовляли у наданні притулку у ФРН.
19 серпня 2019 року Мохмада Абдурахманова оштрафували на 1 350 EUR за два дописи в соціальній мережі Facebook. Один із них — репост статті Deutsche Welle російською мовою про те, якими шляхами отримують зброю терористи з «Ісламської держави». У лютому 2020-го цей вердикт скасував Вищий земельний суд Баварії, справу передали на новий розгляд із новим складом суду.
Вищий земельний суд дійшов висновку, що накладення штрафу було хибним, зокрема, через те, що дії Абдурахманова захищені його правом на свободу слова. 11 серпня 2020 року суд в Ауґсбурзі повністю виправдав Мохмада Абдурахманова у справі про репост і розповсюдження відео, не виявивши у його діях складу злочину.
Як повідомляв «Міст», Кадиров знову вимагає вибачень від Зеленського.

About Author

Meest-Online